
Mercedes wspiera dziewczyny. Projekt „Girls Go Technology” walczy ze stereotypami
Celem projektu „Girls Go Technology” jest pokazanie młodym kobietom, że technologia i nauki ścisłe są w ich zasięgu i mogą być doskonałym sposobem na życie zawodowe. Wbrew temu co twierdzą niektórzy, kobiety idealnie sprawdzają się w zawodach stereotypowo uznawanych za „męskie”.
Fabryka Mercedes-Benz już po raz czwarty zaprasza dziewczęta z liceów i techników powiatu jaworskiego do uczestnictwa w programie „Girls Go Technology”. Celem projektu jest pokazanie młodym kobietom, że technologia i nauki ścisłe (STEM) są w ich zasięgu i mogą być doskonałym sposobem na życie zawodowe.
Ewa Łabno-Falęcka z Mercedes-Benz Manufacturing Poland wyznaje:
Poprzednie edycje „Girls Go Technology” pokazały, że po programie, średnio 1/3 uczestniczek warsztatów deklaruje chęć kontynuowania nauki po ukończeniu szkoły średniej, a nie miały takiego planu wcześniej, wiele z nich rozważa podjęcie lepiej płatnej pracy w przemyśle lub zawodach technicznych. Niezmiernie cieszy nas, że każda nowa edycja projektu powiększa grono pewnych siebie dziewczyn, które przełamują strach i świetnie radzą sobie w nowoczesnym świecie.
Girls Go Technology, czyli dziewczyny oswajają technologię
„Girls Go Technology” to projekt dwuetapowy. Pierwszy etap pozwala określić predyspozycje oraz talenty uczestniczek. Uczennice z Zespołu Szkół i Placówek im. Wincentego Witosa z Bolkowa oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Jawora na spotkaniu organizacyjnym, zapoznały się z ideą, programem projektu, historią marki Mercedes-Benz, a także mogły dowiedzieć się więcej o nowoczesnej fabryce silników i baterii, która działa „po sąsiedzku”. Miały także okazję porozmawiać o zawodach przyszłości, roli kobiet w zawodach stereotypowo uznawanych za „męskie” i swoich talentach ze specjalistkami: Marleną Biadała-Domino (PR, Mercedes-Benz Manufacturing Poland) i Beatą Wolską (HR, Randstad).

Dziewczyny, zainteresowane „oswojeniem” technologii zostaną zaproszone do drugiego etapu projektu, na który składa się cykl pięciu spotkań. Uczestniczki warsztatów dowiedzą się między innymi jak obsługiwać bazy danych, poznają narzędzia planowania i generowania pomysłów, wezmą udział w realnym projekcie programistycznym. Będą pisać biznes plan i nauczą się go realizować, zapoznają się z metodami autoprezentacji, warsztaty pozwolą im także przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i doświadczyć czym jest VR.

Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: