McLaren przedstawia serię filmów o technologiach wykorzystywanych w samochodach marki
Przez najbliższe tygodnie McLaren opublikuje we wszystkich swoich kanałach komunikacyjnych serię krótkich filmów pokazujących technologie tworzone przez McLarena i stosowane w jego samochodach.
McLaren Tech Club (#McLarenTechClub) powstał dla tych, którzy chcieliby dogłębnie zapoznać się z istotą każdego z modeli McLarena i przy okazji wzbogacić swoją motoryzacyjną wiedzę. Filmy odkrywają przed widzami innowacyjne technologie stworzone przez projektantów i inżynierów McLarena.
Pierwszy film pt.: “How does the McLaren Elva keep you comfortable at 70mph without a windscreen?” (Co sprawia, że czujesz się komfortowo jadąc McLarenem Elva ponad 100 km/h bez przedniej szyby?) jest poświęcony systemowi aktywnego zarządzania przepływem powietrza (McLaren Active Air Management System – AAMS) zastosowanemu w McLarenie Elva, najnowszym modelu z serii Ultimate.
Zobacz: Dziś debiutuje McLaren Elva! Ekstremalny roadster limitowany
Rozpoznawalną cechą tego wyprodukowanego w serii roadstera jest brak nie tylko przedniej szyby, ale także dachu i szyb bocznych. Filmy stworzone są tak, aby były dostępne i zrozumiałe dla widzów w każdym wieku.
Oglądaj zdjęcia: McLaren 620R – wyścigowy model z homologacją drogową. Fotorelacja z prezentacji
Drugi z serii – którego premiera jest dziś – ma tytuł „What makes the McLaren Senna GTR’s wing design so unique?” (Co sprawia, że wygląd spoilera McLarena Senny GTR jest tak wyjątkowy?).
Przeczytaj również: McLaren wprowadza nowe zasady. Superlekki Grand Touring
Film z udziałem Estebana Palazzo, głównego projektanta McLaren Automotive, opowiada o niezwykłym spoilerze z włókna węglowego i można go obejrzeć tu: https://cars.mclaren.com/en/latest/post/tech-club-2-sennagtr
Film o systemie AAMS jest dostępny na stronie: https://cars.mclaren.com/en/latest/post/world-of-mclaren-tech-club
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: