McLaren Artura – hybrydowy supersamochód nowej generacji. Co o nim wiemy?
Artura przenosi doświadczenie McLarena w zakresie elektryfikacji do seryjnej klasy supersamochodów.
McLaren Automotive w przyszłym roku wniesie do klasy supersamochodów swoje doświadczenie w inżynierii hybrydowych układów napędowych, wprowadzając nową Arturę, wysokowydajną hybrydę (HPH) opracowaną na podstawie ponad półwiecza wiedzy McLarena, zgromadzonej dzięki doświadczeniom i osiągnięciom inżynierskim w samochodach wyścigowych i drogowych.
Zupełnie nowy, pod każdym względem, McLaren Artura wyznacza początek nowej ery dla pionierskiej brytyjskiej firmy. McLaren Artura to pierwszy supersamochód z serii High-Performance Hybrid.
Inżynierowie McLarena stworzyli Arturę, opierając się na doświadczeniu w elektryfikacji, zaprezentowanym po raz pierwszy w hybrydowym hipersamochodzie McLaren P1, a ostatnio także w Speedtail Hyper-GT, który wszedł do produkcji w tym roku jako najszybszy samochód McLarena z maksymalną prędkością 403 km/h.
Mike Flewitt, dyrektor generalny McLaren Automotive, wyznał:
Każdy element Artury jest zupełnie nowy – od architektury platformy i każdej części wysokowydajnego hybrydowego układu napędowego po nadwozie zewnętrzne, wnętrze i najnowocześniejszy interfejs kierowcy – ale czerpie on z dziesięcioleci doświadczeń McLarena. Całe nasze doświadczenie w elektryfikacji przeniesiemy do klasy supersamochodów.
Nowa Artura to debiut całkowicie nowego, kompaktowego silnika benzynowego V6 z podwójnym turbodoładowaniem, zaprojektowanego do połączenia z silnikiem elektrycznym w nowym lekkim hybrydowym układzie napędowym o wysokich osiągach, który zachowuje zalety silników V8 o większej pojemności. Artura może być również zasilana samą energię elektryczną, na przykład podczas codziennych, bezemisyjnych przejazdów miejskich.
Przeczytaj też: McLaren ujawnia nową, innowacyjną i lekką architekturę pojazdu! Będzie ona stanowić podstawę nowej generacji zelektryfikowanych supersamochodów
Jako pierwszy samochód zbudowany na całkowicie nowej, platformowej architekturze zoptymalizowanej pod kątem elektryfikacji, zaprojektowanej i wyprodukowanej w McLaren Composites Technology Center, Artura wspiera zaangażowanie McLarena w superlekką konstrukcję, która ma swoje korzenie w motorsporcie.
Na przykład dodatkowa masa systemu High-Performance Hybrid została w dużej mierze zniwelowana przez zastosowanie technologii zmniejszających masę w całym podwoziu, nadwoziu i układzie napędowym. Dodatkowo karbonowa, lekka architektura McLarena (MCLA) w sercu Artury nie tylko zapewnia wiodącą w swojej klasie przewagę wagową, ale jest również podstawą dynamicznej doskonałości nieodłącznej dla każdego McLarena.
Przeczytaj też: McLaren Elva zaprezentowany w Warszawie! Wart 9 milionów złotych kolekcjonerski roadster przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy!
Najnowsze
-
Nowa Toyota Land Cruiser. Ewolucja ikony samochodów terenowych
• Nowa Toyota Land Cruiser to wciąż niezawodny i trwały prawdziwy samochód terenowy • Stylistyka, która nawiązuje do legendarnych poprzedników • Zupełnie nowa konstrukcja ramowa na platformie GA-F o zwiększonej sztywności, lepszych właściwościach jezdnych oraz pewniejszym prowadzeniu na drodze i w terenie • Pierwszy Land Cruiser z elektrycznym wspomaganiem kierownicy oraz systemem rozłączania przedniego stabilizatora • Udoskonalony silnik 2,8 l i nowa skrzynia automatyczna o ośmiu przełożeniach • Land Cruiser z układem mild hybrid 48V dołączy do gamy pod koniec 2025 r. -
Nowa Škoda Elroq już w polskim cenniku i konfiguratorze
-
MOTORYZACYJNE MUZEA NA TRASACH SLOW ROAD
-
Elektryczny SUV Cadillac Vistiq wjedzie do salonów w 2025 roku
-
Alfa Romeo Junior jednym z finalistów konkursu „Car of the Year”
Zostaw komentarz: