Marika w stacji Mercedes na warszawskim Powiślu
W najbliższy piątek, 2 sierpnia na warszawskim Powiślu odbędzie się akustyczny koncert Mariki. W nadchodzącym tygodniu w Stacji Mercedes będzie można także zobaczyć unikatowy model smarta według projektu Jeremiego Scotta lub obejrzeć internetowy program Radka Kotarskiego „Polimaty”, poświęcony powstaniu kultowego już dziś micro citycar’a.
Stacja Mercedes, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie |
fot. Mercedes
|
Wokalistka wraz z częścią muzyków Spokoarmii wykona swoje największe przeboje w nowych aranżacjach.
Zupełnie nowe, akustyczne wersje piosenek Moje serce, Uplifter, Smoki czy Widok, usłyszeć będzie można w najbliższym piątek w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu.
W nadchodzącym tygodniu jak zwykle nie zabraknie ciekawych spotkań i warsztatów. Poniedziałek, 5 sierpnia upłynie pod hasłem smart – styl moda art. Tego dnia miłośnicy smartów będą mogli wziąć udział w zlocie smarta, zobaczyć ciekawe modele, takie jak „smart Brabus taylormade”, czyli daleko zindywidualizowany model smarta, samochód koncepcyjny (tzw. concept car) „smart forspeed” oraz – po raz pierwszy w Polsce – specjalny model „smart by Jeremy Scott”, czyli auto wystylizowane przez słynnego amerykańskiego projektanta mody. Tego dnia obejrzeć będzie można specjalny odcinek Polimatów Radka Kotarskiego na temat samochodu smart. Cykliści będą mogli spróbować jazdy na e-bikeach czyli rowerach elektrycznych.
We wtorek odbędą się warsztaty dla dzieci polegające na budowaniu i fotografowaniu scenografii, prowadzone przez Aleksandrę Loskę, w środowym kinie samochodowym odbędzie się projekcja filmu „Północ – północny zachód” z 1959 roku w reżyserii Alfreda Hitchcock’a. Jest to historia o losach pracownika agencji reklamowej, wziętego za agenta służb specjalnych i porwanego. W rolach głównych m. in. Cary Grant oraz Mercedes Benz 220 SE cabriolet.
Na czwartek, 8 sierpnia – czyli dzień multimedialny – zaplanowano pokaz filmu „America Is Not Ready For This” Karola Radziszewskiego, który przywołuje wspomnienia Natalii LL, konfrontując jednocześnie polskie i zachodnie narracje historii sztuki. Artysta prowokuje serię pytań dotyczących zagadnień takich jak gender, sztuka feministyczna, sztuka konceptualna, queer oraz relacje Wschód-Zachód i ich wpływ na świat sztuki w kontekście żelaznej kurtyny. Film jest zarówno poszukiwaniem paraleli pomiędzy artystycznymi doświadczeniami Radziszewskiego i Natalii LL, jak i próbą głębszego spojrzenie na reguły gry pozycjonującej artystów w świecie sztuki, zarówno wtedy, jak i dzisiaj.
Stacja Mercedes codziennie przez całe lato (do połowy października) oferuje solidną porcję kultury i sztuki – oprócz wystaw prac renomowanych artystów zaplanowane zostały ciekawe dyskusje dotyczące kultury współczesnej, warsztaty twórcze dla dzieci oraz koncerty – zarówno muzyki klasycznej, jak i wszelkich gatunków współczesnych.
Inicjatorem, inwestorem i sponsorem projektu Stacja Mercedes, który od 20 lipca wzbogacił ofertę kulturalną Powiśla, jest Mercedes-Benz przy współpracy z Fundacją Bęc Zmiana, Grupą Warszawa oraz warszawską pracownią projektową WWAA. Program Stacji opracowany został przez Mercedes-Benz, Grupę Warszawa wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana.
Stacja Mercedes, róg ul. Kruczkowskiego i al. 3 Maja w Warszawie
Najnowsze
-
5 rzeczy, które warto wiedzieć o systemie Apple CarPlay
Apple CarPlay to system, który zmienia sposób, w jaki korzystamy z naszych samochodów. Stworzony przez Apple, CarPlay integruje iPhone’a z systemem multimedialnym pojazdu, umożliwiając kierowcom dostęp do najważniejszych funkcji smartfona bez odrywania uwagi od drogi. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, rozbudowanej kompatybilności i zaawansowanym funkcjom, CarPlay ułatwia codzienne podróże, zwiększając komfort i bezpieczeństwo jazdy. -
Jakie są objawy zużycia oleju silnikowego i jak je rozpoznać?
-
Ford Capri Premium AWD – elektryzujący powrót legendy! Test, opinia, zasięg
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Zostaw komentarz: