
Maciej Orłoś dilerem chińskich samochodów. Marka Seres wkracza do Polski
Maciej Orłoś wraz ze spółką Kingsman Finance, w której jest partnerem, wprowadza na polski rynek elektryczne samochody marki Seres.
Na polskim rynku samochodów pojawia się kolejny gracz z dalekiego wschodu. Tym razem jest to marka Seres należąca do chińskiej grupy Chongqing Sokon Industry. Auta będą sprzedawane w Polsce przez spółkę, której partnerem jest znany prezenter telewizyjny – Maciej Orłoś.
Pierwszym modelem oferowanym przez firmę jest Seres 3. To elektryczny crossover o kompaktowych rozmiarach – długość nadwozia wynosi 4,3 metra. Auto jest wyposażone w akumulator o pojemności 53 kWh, a pod maską pracuje silnik o mocy 162 KM. Zasięg podawany przez producenta wynosi 405 kilometrów, choć pomiaru dokonano w nieaktualnym już cyklu NEDC. Akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy może być naładowany nawet w pół godziny.

Umowa na sprzedaż samochodu w Polsce została podpisana na rok i ma charakter hybyrdowy. Spółka Kingsman Finance nie posiada własnego salonu, ale samochody będzie dostarczać wprost pod drzwi klientów. Za logistykę będzie odpowiedzialna spółka Chwalibóg Motors. Firma zamierza w ciągu kilku lat przeobrazić się a w „multiproduktowy showroom” oferujący produkty takich firm jak Genesis Motors czy Damon Motors Inc.
Seres 3 – ceny w Polsce
Seres 3 kosztuje w Polsce 169 900 złotych brutto. Spółka zamierza w tym roku sprzedać od 30 do 50 samochodów. Samochody tej marki są dostępne od jakiegoś czasu na rynkach: włoskim, hiszpańskim, norweskim. Na Litwie i Estonii są sprawdzane przez korporacje taksówkarskie. Pierwszym klientem firmy Kingsman Finance w Polsce jest Arval Service Lease Polska. Firma podpisała umowę na zakup kilkudziesięciu egzemplarzy modelu Seres 3.
Zobacz: Huawei będzie sprzedawać samochód! Nazywa się Seres SF5 i ma 551 KM
Maciej Orłoś pełniący funkcję partnera w spółce podkreśla, że przewagą konkurencyjną firmy jest posiadanie gotowych samochodów oraz możliwość sprzedaży od ręki. W dobie trudności z dostępnością samochodów czas oczekiwania w innych markach może wynosić nawet rok. Dlatego w takiej sytuacji korzystają importerzy, którzy mają samochody gotowe do odbioru.

Firma zamierza w ciągu następnych pięciu lat otworzyć filie w największych polskich miastach.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Komentarze:
Tom - 11 maja 2022
Ciekawe czy części zamienne też będą przywożone pod drzwi