Lewis Hamilton zamierza stworzyć nową organizację, w celu zwiększenia różnorodności w świecie motorsportu
Lewis Hamilton ogłosił powstanie The Hamilton Commission, nowej organizacji mającej na celu uczynienie środowiska sportów motorowych „tak różnorodnym, jak złożony i wielokulturowy jest świat, w którym żyjemy”.
Pomysł powstania The Hamilton Commission ma związek z globalnymi protestami przeciw rasizmowi po śmierci czarnoskórego George’a Floyda. Lewis Hamilton – pierwszy czarnoskóry kierowca Formuły 1 – z całego serca popiera sprawę Black Lives Matter.
Przeczytaj też: Kierowcy wyrażają swój sprzeciw wobec rasizmu
W artykule dla „The Sunday Times” Hamilton napisał:
Jestem przyzwyczajony do bycia jedną z niewielu kolorowych osób w moich zespołach, a ponadto jestem przyzwyczajony do tego, że nikt nie wypowie się za mnie, gdy stanę w obliczu rasizmu, ponieważ nikt osobiście nie odczuwa ani nie rozumie moich doświadczeń.
Pomimo moich sukcesów, w tym sporcie wciąż utrzymują się bariery instytucjonalne, które utrzymują F1 w wyłączności. Nie wystarczy wskazać na mnie, ani na inną, pojedynczą czarną osobę pracującą w branży, jako znaczący przykład postępu. Tysiące osób jest zatrudnionych w tej branży i ta grupa musi być bardziej reprezentatywna dla społeczeństwa.
Z tego właśnie powodu Hamilton, we współpracy z Royal Academy of Engineering, chce założyć nową organizację.
Ich partnerstwo będzie poświęcone badaniu, w jaki sposób można wykorzystać sporty motorowe jako narzędzie do angażowania większej liczby młodych czarnoskórych ludzi w tematy związane z nauką, technologią, inżynierią i matematyką, aby ostatecznie zatrudniać ich w wyścigowych zespołach lub w innych sektorach inżynierii.
Swój artykuł Lewis Hamilton podsumował słowami:
Czas na puste frazesy i symboliczne gesty się skończył. Mam nadzieję, że The Hamilton Commission umożliwi rzeczywistą, namacalną i mierzalną zmianę. Kiedy będę patrzeć wstecz za 20 lat, chcę zobaczyć, że sport, który dał mnie, nieśmiałemu czarnemu dzieciakowi ze Stevenage, tyle możliwości, stał się tak różnorodny, jak złożony i wielokulturowy jest świat, w którym żyjemy.
Przeczytaj też: Komisja FIA ds. Kobiet w Motosporcie rozpoczyna nową współpracę z Ferrari!
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
W dupach im się poprzewracało od tego dobrobytu!