
Lewis Hamilton i Valentino Rossi wymienili się maszynami na torze Circuit Ricardo Tormo
To historyczny moment zarówno dla Lewisa Hamiltona, jak i Valentino Rossiego oraz dyscyplin sportowych, które reprezentują. Kierowcy wymienili się swoimi maszynami na torze Circuit Ricardo Tormo.
Valentino Rossi prowadził Mercedesa AMG F1 W08 EQ Power+, bolida, którym Lewis Hamilton wygrał mistrzostwo F1 w 2017 roku. Lewis natomiast jechał na motocyklu 2019 Monster Energy Yamaha MotoGP YZR-M1, na którym tydzień temu na tym samym torze ścigał się Rossi.
Kierowcy byli dla siebie mentorami i udało im się wykonać wiele przejazdów na wymienionych maszynach. W międzyczasie dzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniem na temat swoich dyscyplin.
To świetne zobaczyć taką legendę jak Valentino w samochodzie, powiedział sześciokrotny mistrz F1, Lewis Hamilton. Jestem bardzo podekscytowany, że może go poznać po raz pierwszy. To przypomina mi mój pierwszy raz w bolidzie. Gdy widzisz wokół cały zespół to całkowicie inne zwierzę.
Bardzo fajnie było jeździć na jednym torze z Valentino i widzieć jak mnie mija, dodał po przejazdach Yamahą YZR-M1 z Rossim.
Byłem wielkim fanem Lewisa, a teraz jestem jeszcze większym, powiedział dziewięciokrotny mistrz MotoGP, Valentino Rossi. To był świetny dzień. Dwie topowe dyscypliny motorsportowe nie tylko się spotkały, ale także współpracowały. Przez jeden dzień czułem się jak kierowca F1. Nie chciałem, aby ten dzień się skończył.
Jeździłem także moją YZR-M1 na torze z Lewisem. To był dla naszego zespołu dumny moment. Mogliśmy dzielić z nim naszą pasję. Technicznie, Walencja to trudny tor, dziś było bardzo wietrznie i myślałem, że Lewisowi będzie trudno, ale był świetny. Miał bardzo dobre ułożenie na M1. Myślę, że dobrze się bawił i to najważniejsze.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: