
Lamborghini Urus pobiło rekord prędkości na zamarzniętym jeziorze
Czy szybka jazda samochodem po lodzie jest bezpieczna? Najwyraźniej tak, ponieważ można osiągać prędkości niemal takie same, jak na asfalcie!
Wjeżdżanie samochodem na zamarznięte jezioro to bardzo złym pomysł. Zwłaszcza kiedy macie naprawdę duże i ciężkie auto. Są jednak wyjątki od tej reguły. Na przykład kiedy jeziorem o którym mowa jest Bajkał, a wy jeździcie po nim w ramach dorocznego festiwalu „Days of Speed”.
SSC Tuatara bije rekord prędkości po raz trzeci, ale tym razem naprawdę
Jednym z wyjątkowych momentów w tym roku, była próba pobicia rekordu prędkości na lodzie. Do tego zadania wybrano najbardziej ekstremalnego SUV-a na rynku – Lamborghini Urusa. Za jego kierownicą usiadł Andrej Leontjew, który ma na swoim koncie już 18 rekordów ustanowionych podczas „Days of Speed”.
Podczas oficjalnie mierzonego przejazdu udało mu się rozpędzić włoskiego supersuva do 298 km/h! Niezwykły wynik, ale chyba pozostawiający pewien niedosyt. Podczas przejazdów próbnych uzyskano nawet 302 km/h, przebijając magiczną barierę 300 km/h. Organizatorzy przyznają, że warunki nie były idealne i zdarzały się silne podmuchy wiatru, co mogło wpłynąć na wynik.
Jessi Combs oficjalnie przyznano rekord Guinnessa prędkości!
Mimo wszystko rezultat imponujący, szczególnie biorąc pod uwagę, ze maksymalna prędkość Urusa to 305 km/h. SUV Lamborghini pojechał więc na lodzie równie szybko, co na asfalcie! Średnia prędkość jego przejazdu na pomiarowym odcinku mierzącym 1000 m, wyniosła 114 km/h. Niestety nie ma jeszcze nagrania z tego przejazdu. Oficjalna publikacja wyniku odbędzie się dopiero w kwietniu i prawdopodobnie wtedy zobaczymy zapis z bicia rekordu.
Przypomnijmy, że Lamborghini Urus napędzany jest silnikiem V8 4.0 z podwójnym doładowaniem, który legitymuje się mocą 650 KM i maksymalnym momentem obrotowym 850 Nm. Do 100 km/h przyspiesza w 3,6 s, a do 200 km/h w 12,8 s.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: