
Koronawirus: Volkswagen angażuje się w pomoc
Volkswagen Group Polska przekazał kilkanaście samochodów organizacjom charytatywnym, pożytku publicznego oraz ruchom społecznym na czas walki z wirusem. Na co dzień auta te są wykorzystywane w parkach prasowych marek Volkswagen, Skoda, Seat, Audi i Volkswagen Samochody Dostawcze.
Pandemia koronawirusa stawia przed nami ekstremalne wyzwania. Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, z którą nie mieliśmy do czynienia nigdy wcześniej. Na olbrzymie słowa uznania zasługuje służba zdrowia, która pracuje na najwyższych obrotach. Uwagę należy zwrócić także na organizacje charytatywne i wolontariuszy, którzy każdego dnia stają się bohaterami, bezinteresownie niosąc pomoc innym. Volkswagen Group Polska przede wszystkim wspiera te grupy i instytucje, które bezpośrednio pomagają potrzebującym, zwłaszcza chorym i osobom starszym, które są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem. W pomoc angażują się również dealerzy w wielu rejonach kraju, za co bardzo im dziękuję – mówi Prezes Volkswagen Group Polska, dr Wolf-Stefan Specht.
Pomoc w Polsce
Ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża wspierają lokalne szpitale, SOR-y i stacje pogotowia ratunkowego. Dostarczają im niezbędny sprzęt (maseczki, rękawiczki, przyłbice) oraz paczki z żywnością. Na wsparcie ratowników PCK mogą liczyć także osoby, które przebywają na kwarantannie. Tym, którzy nie mogą opuszczać domu ratownicy i wolontariusze dostarczają najpotrzebniejsze rzeczy – żywność oraz leki.
Volkswagen udzielił także wsparcia akcjom #PosiłekDlaSeniora! oraz Paczka Dobra, których organizatorzy przygotowują i dostarczają posiłki dla osób starszych i dla najmłodszych. Celem akcji #PosiłekDlaSeniora! jest dostarczenie osobom starszymzestawu4 posiłków – śniadania, zupy, obiadu oraz podwieczorku. Początkowo akcja obejmuje Warszawę, w której ponad 22% mieszkańców to osoby wieku powyżej 60 lat, ale jest plan, aby rozszerzyć ją na kolejne miasta. #PosiłekDlaSeniora! jest szansą na pomoc nie tylko seniorom, ale też pracownikom gastronomii, którzy w obecnej sytuacji zostali bez szansy na pracę. Angażując się w tę akcje Volkswagen pomaga podwójnie.
Organizatorem Paczki Dobra jest Fundacja Szkoła na Widelcu, która swoją pomoc kieruje do rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Pracownicy fundacji dostarczają do domów paczki, w których znajdują się nie tylko świeże warzywa i produkty potrzebne do przygotowania 5 prostych i zdrowych obiadów, ale również przepisy potrzebne do ich przygotowania.
W pomoc podczas pandemii koronawirusa angażują się również inne firmy, wchodzące w skład koncernu Volkswagen w Polsce. SITECH we Wrześni wykorzystuje drukarki 3D do produkcji przyłbic ochronnych, które bezpłatnie są przekazywane organizacjom pożytku publicznego. Odbiorcami są, przede wszystkim, szpitale, pogotowia, przychodnie oraz jednostki straży pożarnej. MAN Truck&Bus Polska przekazał pogotowiu ratunkowemu i Centrum Medycznemu w Niepołomicach łącznie 180 kombinezonów i 120 par rękawic. Jednorazowe kombinezony i rękawice, na co dzień używane przez lakierników, nadają się również do użytku przez lekarzy. Volkswagen Poznań przekazał blisko 1000 kombinezonów i 7000 par rękawiczek ochronnych, a także wodę i kremy do rąk dla pracowników Szpitala Miejskiego w Poznaniu, jak również kilkadziesiąt przyłbic wyprodukowanych w fabrykach w Poznaniu i Wrześni na rzecz Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. We współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem Volkswagen Poznań zaangażował się także w dostarczanie żywności, a dzięki użyczeniu samochodów lokalnej grupy organizującej pomoc „Poznań: tu wiara pomaga” wspiera dostawy pomocowe dla szpitali w regionie. Grupa RESPECT, która działa w Volkswagen Motor Polska w Polkowicach, zaoferowała dowożenie samochodami służbowymi sprzętu do szpitali i ośrodków zdrowia. Firma wsparła także finansowo szpital zakaźny w Legnicy. Do pomocy włącza się także sieć dealerska, która użycza samochody lokalnym organizacjom charytatywnym.
Pomoc na świecie
Podczas pandemii koronawirusa koncern Volkswagen angażuje się w pomoc na całym świecie. Publicznej służbie zdrowia w Niemczech przekazano setki tysięcy masek ochronnych. Za kwotę 40 milionów euro, na potrzeby praktyk lekarskich i klinik,zakupiono w Chinach i przetransportowano do Europy materiały medyczne, jak maski i odzież ochronną. Przy realizacji zamówień sprzętu i środków medycznych Grupa Volkswagen wykorzystuje międzynarodowe sieci – dostawców i logistyczną. Koncern przekazał także milion euro na natychmiastową pomoc dla zagrożonych pandemią uchodźców w Syrii, Turcji i Grecji. Za pośrednictwem oddziałów Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca pomoc zostanie udzielona potrzebującym.
W ramach wspólnej akcji z Airbusem i serwisem, który zajmuje się techniką druku 3D należące do koncernu marki produkują osłony ochronne na twarz, tzw. przyłbice. Druk odbywa się zarówno w centrach druku 3D w Wolfsburgu i Ingolstadt, ale także w zakładach innych marek – Audi, Bentley, Bugatti, MAN Truck&Bus, Porsche, Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Dostawcze, Volkswagen Komponenty i Volkswagen Motorsport. Na co dzień drukarki 3D są tam wykorzystywane do wytwarzania elementów samochodów studyjnych.
Seat w zakładach Martorell koło Barcelony wytwarza nawet znacznie bardziej zaawansowane urządzenia, a mianowicie respiratory. Do ich produkcji wykorzystuje m.in. silniki wycieraczek w samochodach. Urządzenie składa się w sumie z ponad 80 elementów elektronicznych i mechanicznych.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: