
Kolega z zespołu obawiał się współpracy z Robertem Kubicą. Dlaczego?
Louis Deletraz, który w European Le Mans Series ściga się w zespole WRT u boku Roberta Kubicy, wyznał, że miał obawy związane ze współpracą z Polakiem.
Robert Kubica rozpoczął przygodę w wyścigach długodystansowych. Polak w barwach belgijskiego zespołu WRT ściga się w European Le Mans Series. W planach jest również występ w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.
Ekipa WRT, którą wspólnie reprezentują Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifei Ye, wygrała 4-godzinny wyścig w Barcelonie, pierwszą rundę European Le Mans Series.
Przeczytaj też: Robert Kubica wygrywa swój pierwszy wyścig w ELMS!
Louis Deletraz w rozmowie z francuską edycją portalu Motorsport.com przyznał, że początkowo obawiał się współpracy z polskim kierowcą:
Szczerze mówiąc, na samym początku trochę się bałem, kiedy powiedziano mi, że będę w zespole z Robertem. To wielka postać sportów motorowych i ma ogromne doświadczenie. Obawiałem się jego ego. Sądziłem, że były kierowca F1 będzie chciał się trochę „porozpychać”.
Na szczęście wspólne treningi i wygrana runda ELMS w Barcelonie, rozwiały obawy Deletraza:
Jest niesamowitą osobą, pełną pasji do motorsportu i posiadającą ogromne doświadczenie. Przeszedł przez rzeczy, przez które nikt nie przejdzie.
Jego opinie techniczne są cenne i pozwalają łączyć nasze odczucia. Co najważniejsze, jest bardzo zmotywowany, nie ma ego i chce wygrać jako zespół. Nie ma problemu, by powiedzieć: „dziś jesteś szybszy, ty wystąpisz w kwalifikacjach”. Ja również tak postępuję.
Praca w takich warunkach, z kimś tak miłym, otwartym i szybkim jest przyjemnością.
Przeczytaj też: Zawodniczka straciła miejsce w zespole przez kłamstwa menadżera
Druga runda European Le Mans Series odbędzie się w dniach 15-16 maja. Zawodnicy będą rywalizować w Austrii na torze Red Bull Ring.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: