
Kobiety rządzą! Zgadniecie, u którego producenta samochodów w zarządzie zasiada więcej kobiet niż mężczyzn?
Czasy się zmieniają i kobiety coraz śmielej poczynają sobie w branżach i zawodach tradycyjnie uznawanych za męskie, co nas niezwykle cieszy. W zarządzie jednego z producentów samochodów kobiet jest więcej niż mężczyzn. Zgadniecie, gdzie rządzą kobiety?
General Motors poinformował w czwartek, że rozszerza swój zarząd do 13 osób. Siedem z nich to kobiety.
GM wyznaczył dwóch nowych dyrektorów, Meg Whitman i Marka Tatuma. Whitman i Tatum dołączają do zarządu największego amerykańskiego producenta samochodów, w momencie, gdy ten zajmuje się głęboką transformacją swoich produktów i linii biznesowych.
Przeczytaj też: Elektryzującą reklama General Motors z okazji Super Bowl. W roli głównej Will Ferrell i samochody elektryczne!
64-letnia Meg Whitman jest znaną bizneswoman i wieloletnią dyrektor ds. technologii i byłą republikańską kandydatką na gubernatora Kalifornii. Wcześniej była dyrektorem generalnym Hewlett Packard Enterprise i Hewlett-Packard Co, a w latach 1998-2008 pełniła funkcję dyrektora generalnego i członka zarządu w serwisie eBay. Whitman jest także dyrektorem u giganta produktów konsumenckich Procter & Gamble, którego 13-osobowa rada obejmuje sześć kobiet.
Dyrektor generalna General Motors, Mary Barra, powiedziała, że zróżnicowany zarząd producenta samochodów „stanowi przewagę konkurencyjną dla GM, ponieważ pracuje nad stworzeniem lepszego, bezpieczniejszego i bardziej zrównoważonego świata”.
Przeczytaj też: General Motors stawia sobie ambitne cele. Chodzi między innymi o produkcję samochodów elektrycznych
Oprócz Meg Whitman i Mary Barra w zarządzie General Motors zasiadają też Linda Gooden, Jane Mendillo, Judith Miscik, Patricia Russo i Carol Stephenson.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: