
Ken Block zapowiada Elektrikhanę! Jego nowe auto to elektryczne wcielenie kultowego S1 Quattro
Ken Block zasłynął jako kierowca rajdowy i rallycrossowy w roku 2005, jednak najbardziej znany jest za sprawą swych misternie wyprodukowanych i zmontowanych filmów, na których w niezwykłych miejscach jeździ sportowymi samochodami, ocierając się niejednokrotnie o fizyczne granice możliwości.
We wrześniu 2022 roku Ken Block oficjalnie zakończył długoletnia współpracę z Fordem i przeszedł do Audi. Razem z niemieckim producentem gwiazda Gymkhany ma zamiar realizować ekskluzywne projekty z dziedziny elektromobilności. Kierowca, który zasłynął publikowanymi w sieci filmami prezentującymi efektowną jazdę bokiem, zasiądzie za kierownicą elektrycznego wcielenia jednej z rajdowych legend.
Nowe auto Kena Blocka to Audi S1 e-tron Quattro Hoonitron, będące elektryczną reinterpretacją kultowego S1 Quattro.

Pod odważnie wystylizowanym nadwoziem z imponującymi elementami aerodynamicznymi, zdecydowanie nawiązującymi do oryginału, znajdują się dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 680 KM, co w połączeniu ze stosunkowo niewielką masą samochodu ma zapewnić świetne osiągi. Większość elementów konstrukcji wykonano z wytrzymałego i lekkiego włókna węglowego. Co więcej, samochód spełnia standardy FIA dotyczące kwestii bezpieczeństwa i homologacji.
Jak wyznał Ken Block, jazda elektrycznym Audi S1 e-tron Quattro Hoonitron pozytywnie go zaskoczyła:
Było tu sporo zaskoczeń i kwestii do nauczenia. Poślizg i pełny obrót po wdepnięciu gazu przy 150 km/h to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie.

O tym jak Hoonitron sprawdza się w akcji przekonamy się już wkrótce. Audi wraz z Kenem Blockiem zapowiedzieli bowiem Elektrikhanę, czyli elektryczną Gymkhanę.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: