Edyta Klim

Kartingowcy będą wspierali kampanię „Dopalacze kradną życie”

Sport kartingowy jest doskonałą alternatywą na nudę, by młodzież w swoim czasie wolnym nie sięgała często po różnego rodzaju używki w tym alkohol i narkotyki

W środę wystartowała kampania społeczna „Dopalacze kradną życie”. TTSK K-TEAM Tarnów, prowadząc działalność sportową oraz edukacyjno-wychowawczą wśród dzieci i młodzieży będzie wspierał działania służące przeciwdziałaniu zażywania niebezpiecznych substancji.

Kampania ma zintegrować podejmowane do tej pory działania przeciw dopalaczom realizowane przez różne podmioty – rządowe, pozarządowe, szkoły, policję czy media.

– Jako klub sportowy, którego jednym z zadań jest promowanie zdrowego trybu życia, a w tym unikania różnego rodzaju używek, czujemy się zobowiązani by włączyć się w kampanię „Dopalacze kradną życie”. Dopalacze to nie tyko zagrożenie dla zdrowia, ale jak już wiemy – dla życia. To bardzo poważny problem i jako środowisko motorsportu mając świadomość odpowiedzialności społecznej będziemy aktywnie wspierać akcję. To bardzo ważne, by oprócz działań centralnych równie aktywnie współdziałać w środowisku lokalnym. Bo im szerszy będzie jej zasięg, tym bardziej będzie skuteczniejsza. Co oznacza, że możemy uratować zdrowie, a nawet życia wielu młodym ludziom.

Sport kartingowy jest doskonałą alternatywą na nudę, by młodzież w swoim czasie wolnym nie sięgała często po różnego rodzaju używki w tym alkohol i narkotyki. Karting jest przede wszystkim sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak i również socjalno-integracyjnym. Naszym bardzo ważnym zadaniem jest zachęcenie młodych, aby z odwagą myśleli o swoich marzeniach, czy realizacji swoich planów i pasji sportowych. Najlepszą metodą wychowania jest budowanie systemu wartości, wskazywanie tego, co jest najważniejsze, wytyczanie granic i uświadamianie czym grozi ich przekroczenie. Powiedzenie, uważaj! Możesz te marzenia stracić, jeżeli dokonasz złego wyboru – powiedział Rafał Kiwior, członek ZO PZM Kraków – przewodniczący komisji kartingowej. 

Przypomnijmy tylko, że na początku lipca niemal 300 osób trafiło do szpitali po zażyciu bardzo niebezpiecznego dopalacza. W kolejnych dniach z identycznego powodu do placówek medycznych trafiały kolejne ofiary dopalaczy – łącznie daje to już ponad 1200 osób, głównie młodych.

Zainagurowana w środę kampania „Dopalacze kradną życie” Pierwszy dzień kampanii rozpoczął się od podpisanie Paktu Społecznego w walce z dopalaczami, prezentacji profesjonalnego spotu z udziałem młodzieży, a także startu fanpage’ów (Facebook, Twitter, Instagram, You Tube) akcji. Organizatorzy uruchamiają ponadto mapy inicjatyw antydopalaczowych w całej Polsce oraz ogłaszają konkurs. Organizacje pozarządowe będą ubiegać się o realizację kampanii społecznej dotyczącej przeciwdziałania zażywaniu dopalaczy przez dzieci i młodzież.

W dalszej kolejności akcja będzie promowana przez między innymi publikację zdjęć osób, które poparły akcję na profilach społecznościowych czy aktywizowanie internautów do udziału w kampanii. W planach jest także uruchomienie strony internetowej zawierającej aktualności dot. akcji oraz teksty profilaktyczne dot. zagrożeń związanych z dopalaczami, publikacja profesjonalnych spotów dotyczących dopalaczy, relacje z różnego rodzaju inicjatyw antydopalaczowych oraz organizacja konkursu dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na materiał filmowy związany przeciwdziałaniu zażywania niebezpiecznych substancji.

Szczegóły kampanii na: https://msw.gov.pl/pl/dopalacze-kradna-zycie/3,Mapa-inicjatyw.html

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze