
Jeszcze więcej wyścigów F1! Czy to ma sens?
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym sezonie czeka nas aż 23 Grand Prix! A włodarzom Formuły 1 marzy się ich jeszcze więcej!
Organizacja kalendarza Formuły 1 i przejazdów zespołów oraz sprzętu między wyścigami F1 to ogromne wyzwanie logistyczne, którego stale rosnąca liczba Grand Prix zdecydowanie nie ułatwia. W przyszły sezonie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czeka nas rekordowa liczba 23 Grand Prix! A włodarzom Formuły 1 marzy się ich jeszcze więcej!
Przeczytaj też: Ujawniono prowizoryczny kalendarz Formuły 1 na sezon 2021!
Plany te wyjawił dyrektor generalny Formuły 1, Chase Carey:
Wiele miejsc, w których ścigaliśmy się w tym roku, potwierdziło duże zainteresowanie organizacją następnych zawodów, a inne kraje wyraziły wolę przyjęcia do siebie Formuły 1, jeszcze większą, niż kiedykolwiek wcześniej.
Mam nadzieję, że w nadchodzących latach wprowadzimy do kalendarza 24 wyścigi, a niektóre z nich będą odbywały się w systemie rotacyjnym, abyśmy pomieścili kilku nowych partnerów. Takie działania będą jednak dość ograniczone, ponieważ priorytetem pozostają dla nas długoterminowe partnerstwa.
24 wyścigi Formuły 1 w sezonie. Czy to dobry pomysł? Trudno powiedzieć.
Z jednej strony każdy kibic chciałby w trakcie sezonu oglądać wyścigi jak najdłużej i jak najczęściej. Z drugiej strony długie i częste podróże między torami wyścigowymi z pewnością będą męczące dla kierowców oraz członków zespołów, którzy większą część roku będą spędzać poza domem. Siedmiokrotny mistrz świata F1, Lewis Hamilton, już myśli o możliwości pracy zdalnej, by móc spędzać więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi.
Przeczytaj też: Lewis Hamilton chce pracować zdalnie!
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: