
Jak istotne są dane w Formule E?
Kiedy Formuła E wróci na tor, wszystkie zespoły będą musiały zacząć od razu działać na 100%. Zrozumienie i maksymalizacja wyścigowych danych z początku sezonu będzie absolutnie niezbędna do osiągnięcia tego celu.
Zawody Formuły E z powodu pandemii COVID-19 zostały zawieszone 29 lutego. Niedawno ogłoszono, że Formuła E dokończy sezon sześcioma wyścigami na trzech różnych konfiguracjach toru na byłym lotnisku Berlin-Tempelhof. Wszystko rozegra się w terminie 9 dni. Wyścigi odbędą się w terminach 5-6, 8-9 i 12-13 sierpnia.
Przeczytaj też: Formuła E wraca na tor!
Formuła E to gra liczb – chodzi o szybkość, wydajność i zrozumienie, czyli głównie posiadanie odpowiedniego wsparcia technicznego. Współcześnie dane stały się jednym z najcenniejszych zasobów w tym sportowym biznesie.
Dzięki uzyskaniu kontroli nad danymi oraz dzięki dodatkowemu wglądowi w nie, każda podejmowana decyzja – zarówno na torze, jak i poza nim – jest informowana, co pomaga zespołowi zwiększać wydajność.
Zespół FE ROKiT Venturi Racing współpracuje w kwestii danych z Hewlett Packard Enterprise. Doradca strategiczny HPE, Max Walker, wyjaśnia:
HPE wspiera ROKiT Venturi Racing, i wielu innych klientów, w zakresie nowych sposobów wykorzystania danych poprzez wykorzystanie technik sztucznej inteligencji, takich jak uczenie maszynowe, by uzyskać lepszy wgląd w dane przed, po i podczas wyścigu.
Zapewniając specjalistyczną wiedzę, która wspiera członków zespołu przytorowego i fabrycznego, za pośrednictwem usług HPE Pointnext – oraz wiodących w branży platform obliczeniowych, pamięci masowych i sieciowych – dane są przetwarzane do chmury.
Teraz dane są wykorzystywane jako zasoby do podejmowania decyzji i informowania o sposobie działania zespołu.
Podstawową korzyścią jest wydajność, dzięki której zespół może podejmować świadome i dokładne decyzje w czasie rzeczywistym – to natychmiastowa korzyść w stale ewoluującym i szybko zmieniającym się świecie Formuły E.
Przeczytaj też: Susie Wolff: To było dla mnie osobiste wyzwanie, aby zostać szefem zespołu
W sportach motorowych czas to pieniądz. ROKiT Venturi Racing, we współpracy z HPE, wykazało, że posiadanie odpowiednich ludzi i wsparcia, zapewnia zespołowi szybszą konfigurację wyścigu i lepszą łączność dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Umożliwiło to zespołowi całkowitą koncentrację na osiągach samochodu na torze i poza nim.
Najnowsze
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
Volvo Cars Tech Hub w Krakowie obchodzi drugą rocznicę działalności. Firma chwali się, że to właśnie tam powstały kluczowe technologie dla nowego elektrycznego sedana ES90. Ale czy rzeczywiście polscy inżynierowie mieli tak duży wpływ na ten samochód? Przyjrzyjmy się faktom. -
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
-
Polskie warsztaty na skraju bankructwa? Długi sięgają 458 mln zł, a wiarygodność płatnicza spada
-
Elektryczny SUV – sprawdź model EX90 od szwedzkiej marki Volvo
Zostaw komentarz: