
Jaguar XF – dwie nowe wersje Saloon i Sportbrake. Czy to brytyjska inżynieria w najlepszym wydaniu?
Nowy Jaguar XF Saloon i XF Sportbrake mają odnowione elementy zewnętrzne i całkowicie nowe, luksusowe wnętrze zintegrowane z najnowocześniejszymi technologiami. Czy nowy XF prezentuje współczesne brytyjskie wzornictwo i inżynierię w najlepszym wydaniu?
Nowa generacja 2-litrowego czterocylindrowego silnika wysokoprężnego Ingenium z turbodoładowaniem, wyposażonego w technologię Mild Hybrid Electric Vehicle (MHEV) lub najnowsza wersja 2-litrowego czterocylindrowego silnika benzynowego Ingenium napędzają nowego Jaguar XF, zapewniając mu zwiększoną wydajność i wysokie osiągi.
Do setki nowe wersje Jaguara XF rozpędzają się w zależności od silnika w 5,8 sekundy, 6,5 sekundy lub 7,1 sekundy.
Przeczytaj też: Test Jaguar XF Sportbrake – ekskluzywne kombi
Nowe, super smukłe, poczwórne reflektory w całości wykonane w technologii LED ze światłami do jazdy dziennej „Double J” (DRL) są dostępne z opcjonalną technologią Pixel LED. Dzięki funkcji Adaptive Driving Beam, która ocenia drogę przed Tobą i automatycznie dostosowuje światła drogowe do maskowania nadjeżdżających pojazdów lub znaków drogowych, system może tworzyć różne wzory wiązek światła, wybierając różne segmenty LED, aby zoptymalizować widoczność bez rozpraszania innych kierowców.
Udoskonalenia stylistyczne z tyłu obejmują szerszy zderzak i górną listwę tylną w kolorze nadwozia, które optycznie obniżają samochód. Przyciemnione obramowanie tylnych świateł jest teraz dostępne również w XF Saloon.
Przeczytaj też: Jaguar XF łowi burze
W specyfikacji R-Dynamic nowe XF i XF Sportbrake posiadają szereg odrębnych elementów stylistycznych, nadających im bardziej zorientowany na osiągi wygląd, podczas gdy wszystkie modele są dostępne z dodatkowym pakietem Black Exterior Pack, który zapewnia jeszcze bardziej dynamiczny wygląd z wykończonymi na zamówienie elementami w kolorze Gloss Black.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: