Inżynierowie drukują w technice 3D przyłbice. Pomagają medykom w walce z koronawirusem
Inżynierowie z polskiego centrum technicznego Nexteer Automotive od kilku dni drukują w technice 3D przyłbice (maski), aby wspomóc lekarzy i ratowników walczących z epidemią koronawirusa. Są gotowi pomóc w uruchomieniu podobnej produkcji każdemu posiadaczowi drukarki 3D. Sami wytwarzają obecnie około 100 egzemplarzy na dobę.
Sprzęt, dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Tychach, trafia do lokalnych służb medycznych. Na co dzień specjaliści Nexteer projektują i produkują w Gliwicach oraz Tychach nowoczesne systemy sterowania dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie.
Inżynierowie z Nexteer potrzebowali jedynie dwóch dni, aby stworzyć pierwsze egzemplarze przyłbic. Wytwarzane są one na drukarkach 3D, których firma używa zwykle do prototypowania układów kierowniczych dla klientów koncernu, w tym takich marek, jak: BMW, Citroen, Fiat czy Peugeot. Produkcja masek jest finansowana przez Nexteer. Cały projekt powstał przy współpracy z Markiem Macnerem, znajomym jednego z menedżerów centrum technicznego Nexteer, który przekazał design maski firmie i sam tworzy przyłbice.
Na co dzień zwiększamy bezpieczeństwo i komfort kierowców, jednak w zaistniałej sytuacji chcemy wesprzeć tych, których praca jest obecnie zdecydowanie najważniejsza – lekarzy i ratowników. Z inicjatywą wyszli nasi inżynierowie, którzy w ciągu dwóch dni rozpoczęli produkcję masek. Przy okazji namawiamy także inne firmy posiadające drukarki 3D do włączenia się do pomocy. Chętnie podzielimy się projektem i poradą, jak rozpocząć produkcję – mówi Piotr Dembiński, menedżer ds. komunikacji na region Europy, Afryki i Ameryki Południowej w Nexteer Automotive.
Przeczytaj także: Podróżowanie samochodem w czasie epidemii koronawirusa – pytania i odpowiedzi
Pomoc, z jaką zgłaszają się do nas firmy działające na terenie miasta nieustannie nas zaskakuje. To bardzo budujące, że w trudnych sytuacjach potrafimy się zjednoczyć i wzajemnie wspierać. Teraz tego wsparcia najbardziej potrzebują służby medyczne – dlatego maski trafią w pierwszej kolejności do ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego oraz lekarzy i pielęgniarek w dwóch tyskich szpitalach – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.
Inżynierowie Nexteer szacują, że do końca tygodnia uda im się wyprodukować ok. 500 sztuk. Ich właściwym rozdysponowaniem zajmuje się Urząd Miejski w Tychach, z którym firma Nexteer jest w stałym kontakcie. Firma ma zamiar produkować maski do momentu, gdy tylko będzie miała odpowiednie materiały do ich produkcji.
Pandemia koronawirusa to wyzwanie dla wszystkich. Życzymy wam jak najmniejszej liczby koniecznych podróży, także tych samochodowych! Z pewnością trzeba się do nich odpowiednio przygotować i zwrócić uwagę na następujące kwestie:
– dezynfekcja samochodu;
– tankowanie samochodu – jak zrobić to bezpiecznie?
– jak długo wirus utrzymuje się na poszczególnych elementach w samochodzie?
– wyjazd za granicę Polski podczas epidemii koronawirusa;
– kiedy Państwo może zabrać ci auto?
Warto przeczytać: Koronawirus – publikujemy najważniejsze informacje dla kierowców
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: