Hyundai Bayon już dostępny do zamawiania! Ile kosztuje nowy SUV?
Bayon jest najnowszym i najmniejszym członkiem powiększającej się rodziny SUV-ów Hyundai. Ile trzeba zapłacić za nowego SUV-a segmentu B?
Nowy Hyundai Bayon wyraża filozofię projektową Hyundaia Sensuous Sportiness, definiowaną przez harmonię między proporcjami, architekturą, stylistyką i technologią. Najnowsza interpretacja Sensuous Sportiness łączy wartości emocjonalne z nowatorskimi rozwiązaniami.
Dzięki wyrazistemu wyglądowi i integracji kluczowych elementów projektowych SUV-ów Hyundai, Bayon wzmacnia kierunek projektowania SUV-ów Hyundai. Koreańczycy liczą, że wyjątkowy i pewny siebie wygląd Bayona, wyrażony poprzez mocne linie i światła w kształcie strzał, uczyni go wyjątkowym produktem w szybko rozwijającym się europejskim segmencie B SUV-ów.
Hyundai Bayon dostępny jest w czterech wersjach wyposażenia – Pure, Modern, Smart i Executive.
Hyundai Bayon w podstawowej wersji Pure dostępny jest wyłącznie z 5-biegową manualną skrzynią biegów (5MT) i wolnossącym silnikiem benzynowym 1.2 MPI o mocy 84 KM. Taki wariant został wyceniony na 66 700 złotych. Poza licznymi systemami bezpieczeństwa wersja Pure oferuje także klimatyzację manualną, tempomat z ogranicznikiem prędkości, komputer pokładowy z 3,5” wyświetlaczem, światła do jazdy dziennej LED, centralny zamek z pilotem, kolumnę kierowniczą regulowaną w dwóch płaszczyznach, elektrycznie sterowane przednie szyby, klamki w kolorze nadwozia, tylną kanapę składana w proporcji 60:40, gniazdo 12V oraz relingi dachowe.
Wersję Pure można zamówić z kosztującym 2 100 złotych pakietem Plus, który zawiera takie elementy jak cyfrowe radio DAB z 4 głośnikami, system Bluetooth, zdalne sterowanie radiem z kierownicy, a także elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne w kolorze nadwozia.
Wyższa wersja Modern dostępna jest silnikiem 1.2 MPI 5MT 84KM oraz turbodoładowaną jednostką 1.0 T-GDI generującą moc 100 KM. Wersja Modern z bazowym silnikiem kosztuje 73 000 złotych. Za mocniejszą jednostką z 6-biegową manualną skrzynią biegów (6MT), trzeba będzie zapłacić 78 100 złotych. Dostępna dla silnika 1.0 T-GDI 7-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów (7DCT) wymaga dopłaty 5 300 złotych.
Na wyposażeniu wersji Modern znajdują się dodatkowo tylne czujniki parkowania, kierownica i dźwignia zmiany biegów obszyte skórą, elektrycznie sterowane tylne szyby, port USB w konsoli centralnej, kierunkowskazy w lusterkach i zapasowe koło dojazdowe. Dla samochodów z silnikiem 1.0 T-GDI zarezerwowano możliwość wyboru trybów jazdy.
Przeczytaj też: Hyundai Bayon – SUV stworzony specjalnie dla Europy
Wersja Smart, której ceny zaczynają się od 77 700 złotych, poza elementami wyposażenia wersji Modern i dodatkowych pakietów, oferuje ponadto wykończenie wnętrza w tonacji Dark Gray + Light Gray, system audio z 6 głośnikami, elektrycznie składane lusterka boczne, podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych, przednie pasy bezpieczeństwa regulowane na wysokość oraz szybę kierowcy z funkcją Auto Up/Down.
Dla wersji Smart przewidziano trzy pakiety. Pakiet Winter z podgrzewanymi przednimi fotelami i podgrzewaną kierownicą za 1 000 złotych. Pakiet Cool zawierający klimatyzację automatyczną, funkcję automatycznego odparowywania szyb i czujnik deszczu kosztuje 1 200 złotych. Natomiast pakiet Design zawiera reflektory LED z funkcją doświetlania zakrętów, przyciemniane szyby, chromowane listwy okienne, przedni grill w kolorze czarnym błyszczącym oraz wykończenie wnętrza w kolorze Dark Grey + Safari Green.
Topowa wersja Executive dostępna wyłącznie z mocniejszym silnikiem 1.0 T-GDI, kosztuje od 88 900 złotych wzwyż, a ponadto posiada 17-calowe felgi aluminiowe, tylne światła LED, przednie czujniki parkowania, elektrochromatyczne lusterko wsteczne, podwójną podłogę bagażnika z siatką do mocowania bagaży i ładowarkę bezprzewodową do smartfonów.
Dostępny w wersji Executive dla wersji ze skrzynią 6MT pakiet Safety zawiera system monitorowania martwego pola (BCW), system unikania kolizji podczas cofania (RCCW) i asystenta podążania na pasie ruchu (LFA), a jego koszt to 1 700 złotych. Dla samochodów ze skrzynią 7DCT pakiet Safety zawiera asystenta monitorowania martwego pola (BCA), asystenta unikania kolizji podczas cofania (RCCA), asystenta podążania na pasie ruchu (LFA) oraz Inteligentny tempomat (SCC), a jego cena to 3 300 złotych. Natomiast wyceniony na 6 000 złotych pakiet Tech oferuje bezkluczykowy dostęp, system multimedialny z 10,25″ ekranem dotykowym, nawigację fabryczną z usługami Hyundai LIVE, system Bluelink i system Premium Audio BOSE.
Hyundaia Bayon można zamawiać już teraz, natomiast w salonach dealerów Hyundai samochody mają pojawić się już wkrótce.
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: