
Fotoradary w Warszawie wracają do pracy
GITD podpisał porozumienie z władzami Warszawy i już wkrótce pracę wznowią nieczynne od roku fotoradary. Straż Miejska użyczy 27 urządzeń do rejestrowania wykroczeń, które będą sukcesywnie włączane do ogólnopolskiej sieci fotoradarów.
Kilka dni rozpoczęto zdejmowanie czarnej folii z warszawskich fotoradarów. W pierwszej kolejności odsłonięto cztery urządzenia zlokalizowane przy ul. Ostrobramskiej, Sobieskiego i Al. Niepodległości. To jeszcze nie oznacza, że urządzenia działają i wykonują zdjęcia. Na razie GITD sprawdza działanie urządzeń, a potem muszą zostać przystosowane do wymogów technicznych systemu CANARD.
Fotoradary w Warszawie będą podłączane stopniowo. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, urządzenia rozpoczną działanie na przełomie marca i lutego. Cała operacja potrwa co najmniej kilka miesięcy. Trzeba się liczyć z tym, że GITD nie będzie informowało o uruchomieniu poszczególnych urządzeń, podobnie jak w przypadku pomiaru średniej odcinkowej prędkości.
W ramach umowy, którą podpisano pod koniec grudnia zeszłego roku, straż miejska w Warszawie przekazała na trzy lata w użytkowanie GITD 27 masztów i 24 fotoradary. Niewykluczone, że podobną drogą pójdą inne samorządy. GITD wystąpiło kilka miesięcy temu do 18 samorządów z propozycją nieodpłatnego przekazania urządzeń oraz przystosowania ich do systemu CANARD na koszt samorządów. Jednak większość samorządów odpowiedziała odmownie.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: