
Nowe, znacznie skuteczniejsze fotoradary już działają w Polsce. Znamy lokalizacje
Rozpoczęła się wielka modernizacja systemu CANARD, za sprawą montażu nowych fotoradarów. W sumie przy polskich drogach stanie 247 takich urządzeń.
Ile fotoradarów jest w Polsce?
Obecnie w systemie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pracuje 470 fotoradarów. Większość z nich to urządzenia Fotorapid CM, które są już wyeksploatowane i często ulegają awariom. Część urządzeń pracuje ponad dekadę.
W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowanych zostanie 100 nowych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN.
Co potrafią nowe fotoradary?
Montaż nowych fotoradarów ma wpłynąć na zwiększenie skuteczności pracy całego systemu kontrolowania kierowców. Urządzenia mają pracować bez żadnych przerw i problemów, a do tego dostarczać lepszej jakości materiał dowodowy, dokumentujący przewiny kierowców.
Nowe fotoradary mogą bez problemu pracować w trudnych warunkach pogodowych. Automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, a więc odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Urządzenia te mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień.
Prosty trik, aby odparować szyby w aucie. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk
Lokalizacje nowych fotoradarów w Polsce
Proces wymiany fotoradarów w Polsce już się rozpoczął. Obecnie zamontowano siedem urządzeń Multaradar CD, w lokalizacjach:
- Bukowa (woj. podkarpackie)
- Klimontów (woj. świętokrzyskie)
- Modliborzyce (woj. lubelskie)
- Orzesze (woj. śląskie)
- Paniówki (woj.. śląskie)
- Szczecin (woj. zachodniopomorskie)
- Zgłobice (woj. małopolskie).
Wykonawca, który dostarczy i zamontuje urządzenia Mesta Fusion RN, instalacje rozpocznie w marcu. Prace potrwają do końca roku.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: