
Fotoradar złapał ją, jak jechała Focusem 703 km/h. Nikt nie widział w tym nic dziwnego
Machina urzędnicza bywa bezduszna. Pewna Włoszka może do tego dodać jeszcze takie epitety, jak „bezmyślna” oraz „absurdalnie głupia”.
Fotoradary raczej nie przekłamują wskazań, a jeśli już, to są to kilkuprocentowe różnice, wynikające ze złego kąta ustawienia urządzenia względem osi drogi. Coś o wiele poważniejszego stało się jednak z fotoradarem we włoskiej miejscowości Osimo (gmina Ankona), który pomylił kompaktowego hatchbacka z przelatującym samolotem.
Przeczytaj nasz test Forda Focusa ST (pojedzie tylko 250 km/h)
Postawcie się teraz w roli osoby odpowiedzialnej za przeglądanie wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradar i wysyłanie wniosków o ukaranie kierowców. Widzicie zdjęcie Forda Focusa oraz informację, że samochód poruszał się z prędkością 703 km/h. Co robicie? Usuwacie jako źle wykonany pomiar? Pokazujecie kolegom w pracy, żeby wspólnie się z tego pośmiać? Może zgłaszacie to ekipie technicznej, żeby udała się na miejsce i sprawdziła, co jest nie tak z fotoradarem?
Nowy Ford Focus RS nie powstanie! Zabiła go Unia Europejska
Osoba faktycznie za to odpowiedzialna, nie zauważyła niczego dziwnego. Kierująca otrzymała więc list z informacją, że za przekroczenie dozwolonej prędkości o 633 km/h (kto w ogóle wpadł na pomysł wysyłania takiego absurdu!?) zostaje na nią nałożony mandat karny w wysokości 850 euro. Do jej konta dopisano także 10 punktów karnych i zatrzymano prawo jazdy.
Kierowca Bentleya przekroczył prędkość o prawie 100 km/h i myślał, że uniknie mandatu
Lokalny ekspert od prawa drogowego ocenił, że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest… zapłacenie absurdalnego mandatu, a następnie odwoływanie się od decyzji o nałożeniu go. Doprawdy zatrważający pokaz urzędniczej bezmyślności.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: