
Ford Transit i Transit Custom już po testach Euro NCAP. Jak wypadają na tle konkurencji?
Testy obejmowały ocenę działania autonomicznych systemów hamowania awaryjnego, które pomagają chronić kierowców. Jakie wyniki uzyskały dostawcze modele Forda?
Zgodnie z nowymi procedurami testowymi wprowadzonymi przez niezależny organ ds. bezpieczeństwa pojazdów Euro NCAP, Ford Transit i Transit Custom to samochody dostawcze o najlepszych wynikach w zakresie bezpieczeństwa czynnego obecnie dostępne w Europie.
Analiza dotyczyła autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB) podczas zbliżania się do pojazdów, rowerzystów i pieszych, a także systemów utrzymywania pasa ruchu, rozpoznawania ograniczeń prędkości i monitorowania pasażerów.
Transit otrzymał złotą nagrodę za zestaw dostępnych funkcji bezpieczeństwa czynnego, a Transit Custom srebrną nagrodę w tej kategorii. Euro NCAP szczególnie wyróżnił system AEB firmy Ford, uznając system ochrony przed kolizjami (Pre-Collision Assist) z wykrywaniem pieszych za rozwiązanie wiodące w swojej klasie. Transit jako jedyny z testowanych samochodów uzyskał pełne 100-procent punktów za wszystkie funkcje dotyczące rozpoznawania znaków drogowych 1 , a jego system AEB został również uznany za najlepszy w zakresie ochrony rowerzystów.
Symulacje testowały ostrzeżenia dla kierowców i działanie AEB podczas zbliżania się do zaparkowanych pojazdów, do wolniej poruszających się samochodów, a także podczas gwałtownego hamowania pojazdu jadącego z przodu. Euro NCAP ocenił również reakcje na wbieganie dziecka na drogę oraz na wchodzenie na drogę i przechodzenie pieszych, a także przejeżdżanie przez nią rowerzystów.
Oprócz ochrony użytkowników dróg, systemy bezpieczeństwa czynnego mogą również przyczynić się do wydłużenia efektywnego czasu pracy pojazdów i zaoszczędzenia na kosztownych naprawach oraz ubezpieczeniach, pomagając zapobiegać wielu kolizjom.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: