Ford Ranger jest dostępny w gotowej do zabudowy wersji podwozia z kabiną
Nowa, uniwersalna wersja podwozia z kabiną Forda Rangera jest idealną bazą do konwersji na pojazdy specjalistyczne, niezbędne w wielu branżach, m.in. w budownictwie, służbach użyteczności publicznej, leśnictwie, wojsku i w ratownictwie.
Ford po raz pierwszy wprowadza nową wersję Rangera, dostępnego obecnie jako podwozie z kabiną przygotowane do konwersji. Klienci poszukujący specjalistycznych terenówek do nietypowych zadań – od budownictwa po zastosowania militarne – uzyskują możliwość szybkiego zmodyfikowania samochodu, bazującego na jednym z najlepiej sprzedających się pick-upów w Europie.
Solidna płyta podwoziowa z pojedynczą kabiną modelu Ranger wykorzystuje nadwozie na ramie zapewniając wytrzymałość pojazdu bazowego i poszerzając zakres możliwości potencjalnych wariantów zabudowy. Ford przewiduje, że Ranger w wersji podwozia z kabiną, dysponujący wybitnymi możliwościami terenowymi, z napędem na cztery koła, niezawodnym i oszczędnym wysokoprężnym układem napędowym EcoBlue, wzbudzi zainteresowanie przedstawicieli wielu branż, m.in.: budowlanej, remontowej, ratownictwa, służb i organizacji użyteczności publicznej.
Wariant podwozia z pojedynczą kabiną, dostępny w wersji XL, wzbogaca gamę modelu Ranger, który od 2015 roku jest najlepiej sprzedającym się pick-upem w Europie. Oprócz wysoko cenionego modelu bazowego, jakim jest Ranger, klienci zdecydowani na zakup wariantu podwozia z kabiną, otrzymują dostęp do szerokiej sieci firm zabudowujących w tym także ekspertów Ford Qualified Vehicle Modifier (QVM), obejmującej ponad 160 akredytowanych firm w 13 krajach, specjalizujących się w modyfikacji pojazdów, zachowujących standardy gwarancyjne Forda.
Przeczytaj też: Ford Ranger Thunder – nowa „piorunująca” wersja popularnego pick-upa
Paul Baynes, menedżer ds. konwersji, w dziale pojazdów użytkowych Ford of Europe, powiedział:
Zaprojektowaliśmy Rangera w wariancie podwozia z kabiną dla klientów, którzy pracują w najbardziej wymagających warunkach i potrzebują bezawaryjnego pojazdu terenowego do przewożenia swojego specjalistycznego sprzętu. Dzięki wsparciu szerokiej sieci firm Ford Qualified Vehicle Modifier (QVM), Ranger w wersji podwozia z kabiną umożliwia naszym klientom podjęcie pracy wszędzie, gdzie ten samochód jest w stanie dojechać.
Bezawaryjne, sprawdzone podwozie Rangera, z wytrzymałym tylnym zawieszeniem na resorach piórowych i płaską tylną partią pod zabudowę, zapewnia wszechstronną bazę do adaptacji pojazdów o masie całkowitej do 3270 kg.
Wersja pojedynczej kabiny pozwala na dobudowanie specjalistycznego nadwozia o długości do 2518 mm. Dla pojazdu, zbudowanego na podwoziu Rangera, który bez problemów pokonuje wodę o głębokości do 800 mm, dysponuje przed modyfikacją prześwitem 237 mm oraz krótkim przednim zwisem i dużym kątem natarcia, nie będzie stanowić przeszkody żaden trudny teren.
Ranger w tym wariancie zachował również zdolność holowania przyczepy o masie 3500 kg, czyli przewożenia dodatkowego sprzętu.
Klienci otrzymują w sieci firm zabudowujących współpracujących z Fordem bezpieczne produkty dopasowane do potrzeb użytkowników i tworzone z dostępem do wiedzy specjalistycznej oraz certyfikatem firmy Ford. Dzięki bliskiej współpracy Forda z firmami modyfikującymi nadwozia wykorzystano do maksimum potencjał Rangera jako bazy do szerokiej gamy modyfikacji, takich jak nadwozia skrzyniowe, wywrotki, czy podnośniki koszowe. Wszystkie modyfikacje projektowane i dokonywane w sieci QVM są objęte gwarancją, odpowiadającą warunkom gwarancji firmowej, oferowanej w pojazdach Forda.
Firmy zabudowujące współpracujące z Fordem mają dostęp do szczegółowych instrukcji Forda, dotyczących montażu oraz osprzętu i akcesoriów.
Właściciele mogą ponadto doposażyć swój pojazd, korzystając z wielu elastycznych, opcjonalnych pakietów opcji specjalnych (Special Vehicle Options SVO). Znajdują się wśród nich: złącze elektryczne przyczepy, akumulatory o dużej pojemności do zasilania odbiorników wysokiego poboru oraz moduł sterujący wykorzystujący dane z pojazdu oraz osprzętu zabudowy – na przykład blokujący działanie wywrotki przed unieruchomieniem pojazdu i załączeniem hamulca.
Przeczytaj też: Test Ford Ranger Raptor – ma własne zasady
Wysokoprężny, 2,0-litrowy silnik Ford EcoBlue o mocy 170 KM generuje maksymalny moment obrotowy 420 Nm, niezbędny do bezproblemowego przewozu ciężkich ładunków. Układ obsługuje płynnie działająca, sześciobiegowa skrzynia manualna.
Wyposażeniem standardowym jest układ napędu na cztery koła, z prostym przełącznikiem na konsoli środkowej, umożliwiającym kierowcom wybór napędu na tylną oś lub wszystkie koła podczas jazdy, co pozwala szybko dostosować trakcję do zmieniających się warunków. Możliwości terenowe pojazdu podczas pokonywania stromych wzniesień i miękkich nawierzchni poprawia reduktor.
Jeśli klient przewiduje wykorzystanie samochodu w jeszcze trudniejszych warunkach terenu, może doposażyć Rangera w elektroniczną blokadę tylnego mostu napędowego oraz opony terenowe z bieżnikiem zapewniającym wysoką przyczepność na bezdrożach.
Forda Ranger w wersji podwozia z kabiną będzie można zamawiać od stycznia 2021 roku.
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: