
Elektryczny skuter Seata wyjedzie na drogi w 2020 r.
Od momentu, gdy Seat zaprojektował swój pierwszy samochód, minęło 66 lat. Teraz hiszpański producent dołącza do współtworzenia przyszłości mobilności, przedstawiając projekt skutera elektrycznego.
Projekt e-Scootera powstał w Barcelonie, europejskiej metropolii z największą liczbą motocykli na ulicach. Elektryczny jednoślad wpisuje się w strategię miejskiej mobilności Seat-a, która ma zapewnić użytkownikom zrównoważone rozwiązania. Poza względami praktycznymi, e-Scooter charakteryzuje się ciekawymi rozwiązaniami estetycznymi – jego karoseria wyróżnia się prostymi liniami, tworzącymi geometryczne wzory.
Aby ze skutera mogło korzystać wielu kierowców, zastosowano najbardziej odporne na zniszczenia materiały, jak np. gumę na bocznych zderzakach. Ponadto poszczególne elementy zostały strategicznie rozmieszczone tak, aby ułatwić ich wymianę. Specjalnie dopasowane siedzenie skrywa schowek, który pomieści dwa kaski. Stałą łączność zapewnią dwa porty USB i uchwyt na telefon.
W modelu e-Scooter znalazły również zastosowanie innowacyjne technologie wykorzystywane w nowoczesnych samochodach. – Wyposażyliśmy skuter w dynamiczne kierunkowskazy, które obecnie należą do standardów w wyposażeniu samochodów – mówi Joan. – Zależało nam na ich montażu, ponieważ zapewniają łatwą komunikację z innymi uczestnikami ruchu drogowego, a przy tym wspaniale się prezentują.
Garść informacji o Seat e-Scooterze
- w 100% elektryczny
- zasięg 115 km
- moc 11 KW (ekwiwalent silnika spalinowego o pojemności 125 cm³)
- maksymalna prędkość 100 km/h
- od 0 do 50 km/h w 3.8 sekundy
- schowek na dwa kaski
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: