
Elektryczny Opel Movano zadebiutuje w 2021 roku!
Opel kontynuuje swoją ofensywę elektryfikacyjną. Podczas dzisiejszej konferencji SHIFT Mobility Conference w Berlinie, dyrektor generalny Opla Michael Lohscheller ogłosił, że już w przyszłym roku firma wprowadzi na rynek elektryczną wersję furgona Movano.
W związku z tym już od 2021 roku będziemy oferować elektryczną wersję każdego pojazdu z naszej gamy lekkich pojazdów użytkowych, powiedział Lohscheller. W przyszłym roku u dealerów marki dostępna będzie również zelektryfikowana wersja Opla Combo. A nowy Opel Vivaro-e zostanie dostarczony do pierwszych klientów już w przyszłym miesiącu. Elektryfikacja jest szczególnie ważna w segmencie lekkich pojazdów użytkowych, powiedział Lohscheller. Czy to jako pojazd dostawczy na ostatnią milę, czy też do użytku rzemieślniczego: dzięki Combo, Vivaro i Movano oferujemy naszym klientom możliwość bezemisyjnej jazdy w centrach miast w licznych indywidualnych wariantach.
Już pod koniec 2019 roku marka spod znaku błyskawicy zmniejszyła średnią emisję CO2 o 20 gramów w porównaniu z końcem 2018 roku. Ponadto, w pierwszej połowie 2020 roku Oplowi udało się zmniejszyć emisję CO2 swoich pojazdów w Niemczech o 13,5 procent w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku – co stanowi największą redukcję spośród wszystkich producentów mających co najmniej dwuprocentowy udział w rynku.
Zapowiedź elektrycznego Movano to kolejny krok Opla w kierunku elektrycznej mobilności i redukcji emisji CO2. Wraz z Groupe PSA i Totalem, poprzez swoją spółkę zależną Saft, Opel podpisał umowę o utworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa „Automotive Cells Company”.
Dzięki temu partnerstwu, tworzony jest światowej klasy podmiot zajmujący się rozwojem i produkcją wysokowydajnych akumulatorów dla przemysłu motoryzacyjnego od 2023 roku. Centrum badawczo-rozwojowe w Bordeaux i zakład pilotażowy w Nersac (Francja) rozpoczęły już prace nad rozwojem nowych wysokowydajnych technologii litowo-jonowych. Pod koniec tej fazy badawczo-rozwojowej planuje się uruchomienie produkcji w dwóch „gigafabrykach”, w Douvrin (Francja) i Kaiserslautern (Niemcy).
Ponadto, producent samochodów z Rüsselsheim zainstalował już 350 punktów ładowania dla swojej rosnącej floty pojazdów elektrycznych w swoim rodzinnym mieście.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: