Elektryczny Opel Corsa-e Edition. Znamy cenę!
Od momentu premiery pierwszej generacji w 1982 roku Corsa zmotoryzowała miliony ludzi, dlatego też firma Opel wybrała swój najpopularniejszy model, aby napęd elektryczny wreszcie przestał być niszowy.
Corsa-e to zwrotny i praktyczny pięciomiejscowy samochód o kompaktowych wymiarach i długości 4,06 metra. Dynamikę Corsy‑e podkreśla jej sportowa stylistyka oraz linia dachu nawiązująca do sylwetki coupé.
Układ napędowy Corsy‑e pozwala na maksymalną przyjemność z jazdy bez emisji spalin. Dzięki mocy 100 kW (136 KM) i dostępnych natychmiast 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego samochód wyróżnia się elastycznością, zwrotnością i dynamicznymi osiągami. Corsa‑e przyspiesza od 0 do 50 km/h w zaledwie 2,8 sekundy[3], a do 100 km/h rozpędza się w 8,1 sekundy3, dorównując pod tym względem samochodom sportowym.
Przy zasięgu 330 km według WLTP[2] Corsa‑e jest samochodem, z którego można swobodnie i bez ograniczeń korzystać na co dzień. Akumulator o pojemności 50 kWh można naładować w 80 procentach nawet w ciągu 30 minut. Corsa‑e może być ładowana na różne sposoby: przez kabel z gniazdka elektrycznego 230V, z ładowarki naściennej Wallbox lub na stacji szybkiego ładowania. Akumulator jest objęty 8‑letnią gwarancją.
Poza układem ABS oraz stabilizacji toru jazdy ESP® z układem wspomagania ruszania na pochyłościach HSA, model ten jest wyposażony w tempomat z funkcją ogranicznika prędkości oraz Pakiet NCAP, który obejmuje system wykrywania zmęczenia kierowcy, układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości, zaawansowany układ wykrywania pieszych i rowerzystów oraz automatycznego hamowania przy niskich prędkościach.
W standardzie samochód jest ponadto wyposażony w fotel kierowcy z regulacją w 6 kierunkach oraz fotel pasażera pozwalający na regulację w 4 kierunkach. Elektrycznie sterowany hamulec postojowy, zdalnie sterowany zamek centralny, elektrycznie sterowane szyby przednie oraz elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne dopełniają listę bogatego wyposażenia Corsy-e Edition.
Bogato wyposażona Corsa-e Edition oferowana w cenie katalogowej 124 490 zł (rekomendowana cena detaliczna brutto z VAT w Polsce), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Energii, spełnia kryteria dofinansowania samochodów elektrycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Dzięki temu klienci, którzy skorzystają ze wsparcia tego programu będą mogli nabyć Corsę-e Edition z dofinansowaniem w kwocie nawet do 37 500 zł.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Gosia Rdest z kolejnym podium w tym roku!
Autodromo Nazionale di Monza docenia zazwyczaj tych kierowców, którzy nie boją się wysokich prędkości, podejmują próby wyprzedzania w nielicznych zakrętach i wykorzystują błędy popełnione przez rywali. To właśnie oni, najlepsi z najlepszych, mają szanse stanąć na podium na włoskiej ziemi. Gosia Rdest w ostatnim wyścigu sezonu dowiodła, że należy do tego grona, zajmując trzecią pozycję w klasie Challenger. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Ford Puma 2024 – test. Miejski crossover ze sportowymi korzeniami
-
La Squadra One Shoot – do takich samochodów wzdychają fani motoryzacji!
-
8 typowych błędów, jakie polscy kierowcy popełniają na rondach
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Małe auto za takie pieniądze? Nie dla mnie to. Do miasta wolę o mojego o połowę tańszego tivoli z lpg. Nie wychodzi drogo i przynajmniej bez problemu mogę nim na trasę wyjechać bez martwienia się o ładowarki