Egzaminatorzy WORD na Tinderze? Nietypowy pomysł na promocję
WORD w Suwałkach postanowił sięgnąć po narzędzia marketingowe do promocji. Egzaminatorzy pojawią się na Tinderze?
Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie mają łatwo. Koszty organizacyjne poszły w górę, a stawki za egzaminy są stałe od lat. Poza tym ubywa chętnych do pracy i kandydatów na prawo jazdy. Dlatego dyrektorzy ośrodków coraz częściej sięgają po „narzędzia ostateczne”, takie jak np. marketing.
Egzaminatorzy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach, kilka tygodni temu zostali poproszeni przez dyrektora ośrodka o wyrażenie pisemnej zgody na publikację ich wizerunku w mediach. Miało to związek z planowanymi działaniami marketingowymi.
Zobacz: Egzaminy podrożeją albo WORD-y zbankrutują
W treści można przeczytać, że pracownicy wyrażają zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie swojego wizerunku m.in. w: telewizji, internecie czy drukowanych materiałach promocyjnych.
Egzaminator WORD i Tinder
Nie byłoby w tym piśmie nic nadzwyczajnego, gdyby na liście znalazły się tylko najpopularniejsze portale społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, YouTube, Linkedin, Pinterest lub coraz popularniejszy Tik-Tok. Jednak w piśmie przedstawionym pracownikom WORD z Suwałkach pojawiła się jeszcze popularna aplikacja randkowa – Tinder.
Okazało się, że to nie żart. Na pismo zareagowała Organizacja Międzyzakładowa nr 60 NSZZ Solidarność, która wystosowała w tej sprawie skargę do Zarządu Województwa Podlaskiego. Dyrektor WORD w rozmowie z lokalnymi mediami wytłumaczył, że dodanie do listy Tindera było wyłącznie pomyłką pracownicy, która bazowała na gotowych materiałach dostępnych w internecie.
Na szczęście suwalski WORD nie zamierza promować swoich pracowników na Tinderze, ale planuje zlecić opracowanie materiałów marketingowych, które wspomogą promocję ośrodka.
Czy WORD-y potrzebują promocji w mediach?
To właśnie w tym miejscu, a nie w kwestii Tindera, powinna się włączyć wszystkim czerwona lampka ostrzegawcza.
Naszym zdaniem ośrodki egzaminowania kierowców (w dodatku państwowe!) nie powinny zabiegać lub rywalizować o klientów przy wykorzystaniu narzędzi marketingowych. O ile kwestię Tindera można potraktować jako mało śmieszny żart błąd, to pomysły na promocję państwowego ośrodka egzaminacyjnego budzą sporo wątpliwości.
Wizje dyrektorów, którzy w obliczu kryzysu odkryli marketing i media społecznościowe rodzą obawy, że któregoś dnia zobaczymy kampanię WORD-u chwalącego się najwyższym współczynnikiem zdawalności lub hasłem w stylu „u nas zdasz za pierwszym razem”.
Przeczytaj: Chciał zapłacić 18 tys. złotych za zdanie egzaminu na prawo jazdy. Teraz ma spore kłopoty
Chociaż spoglądając na strukturę przychodów ośrodków egzaminacyjnych i dotychczasowe praktyki polegające na zarabianiu na egzaminach poprawkowych (co było wielokrotnie wskazywane przez raporty Najwyższej Izbę Kontroli), raczej powinniśmy się spodziewać promocji w stylu „piąty egzamin gratis”.
Czy Waszym zdaniem WORD-y powinny wykorzystywać narzędzia marketingowe do promocji lub w ogóle promować się? Dajcie znać w komentarzach.
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Komentarze:
edward - 21 grudnia 2022
Pan Zaborowski jest bardzo nie miłym starszym Panem, który jest bardzo niesympatyczny, opryskliwy i nie kulturalny do kursantów, którzy zdają egzaminy, nie jest to tylko moja opinia ale wszystkich zdających egzamin. Nikt nie chce zdawać u Niego egzaminu praktycznego. Moim zdaniem w tym wieku powinien iść już na emeryturę, albo jest na emeryturze i sobie dorabia oblewając kursantów przy tym zarabiając dla wordu kasę a On ma z tego premię. Ludzie nie zdają przez Niego kilka razy egzaminów chociaż znają bardzo dobrze przepisy drogowe i prowadzą pojazdem
Roman, 38 lat - 27 marca 2022
FWD (front-wheel drive), MNS (metoda na słupki). Młody egzaminator szuka partnera lub partnerki do szybkiego układu. Jeśli Twoja koperta będzie odpowiednio okazała, to pozwolę Ci zaparkować w swojej. Jestem otwarty na propozycje. Przesuń w prawo a na pewno się dogadamy.
Roman, 55 lat - 27 marca 2022
Jeśli nie potrafisz mnie znieść kiedy jestem najgorszy, to nie zasługujesz na mnie kiedy jestem najlepszy!
Zdzisław, 49 lat - 27 marca 2022
Jestem porządnym egzaminatorem z katolickiej rodziny. Jeśli myślisz, że zaliczysz u mnie za pierwszym razem to grubo się mylisz. Na pierwszym spotkaniu nie pozwalam wyjechać z placu – jeśli Ci się to nie podoba to przesuń w lewo. Mam dwójkę dzieci na studiach do utrzymania, a to oznacza dużo wydatków. Jeśli jesteś młokosem po osiemnastce to sobie odpuść. Tylko poważne oferty.