„Drukowane” opony Bridgestone
Zdjęcie rodziny czy ulubionego zwierzaka na oponie? Już niedługo wyjątkowe wielobarwne wzory, a nawet obrazy skopiowane z fotografii będą drukowane na ścianach bocznych opony - zapowiada firma Bridgestone.
„Drukowana” opona |
![]() |
fot. Bridgestone
|
Bridgestone ogłosił rozwój konstrukcji opony, który zapewnia więcej możliwości stylistycznych.
Obecnie przy produkcji opon, stosuje się specjalną gumę z której tworzy się boczne napisy oraz białą wstążkę wokół opony. Ten proces wymaga użycia dużych ilości białej gumy, która musi utrzymać wysoką trwałość oraz nie ulegać przebarwieniom – a to podnosi wagę opony.
Zaawansowana technologia firmy Bridgestone polega na druku nowej warstwy na boku opony, bez użycia białej gumy. Korzystanie z najnowocześniejszych tuszy ochroni grafikę przed przebarwieniami i przed uszkodzeniami zewnętrznymi powierzchni.
Dzięki tej nowej technologii Bridgestone może kompletnie odmienić branżę oponiarską. Tego typu opcja może przekształcić zakupy opon z konieczności, do zakupu dla przyjemności i ze względu na estetykę. Jednocześnie bez użycia białej gumy obniża się waga opony i zwiększa efektywność zużycia paliwa.
Niewiadomo jeszcze czy opony będą miały określoną ilośc wzorów do wyboru czy może klient będzie mógł sam dobrać grafikę specjalnie dla siebie, ale to i tak stwarza nam dużą gamę możliwości indywidualizacji naszych pojazdów.
Bridgestone zamierza wprowadzić tą technologię na rynek już niebawem.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: