Drukarka 3D pomaga Evie Håkansson w tworzeniu pojazdów przyszłości
Eva Håkansson bardzo chętnie korzysta z nowych technologii przy budowaniu swoich, najszybszych na świecie pojazdów elektrycznych.
Eva Håkansson projektuje i buduje najszybsze na świecie pojazdy elektryczne oraz startuje nimi na zawodach, o czym pisaliśmy tutaj: https://www.motocaina.pl/artykul/dlaczego-pojazd-elektryczny-jest-jak-czekolada-bez-kalorii-19770.html.
Do swojej pracy przy nowym bolidzie Eva bardzo chętnie wykorzystuje drukarkę 3D. Ceni sobie, że może drukować z tak wielu materiałów, co pozwala jej zachować wszechstronność i samowystarczalność. Wymyślony element jest w stanie stworzyć szybko, pomijając pośredników. Przyznaje, że to najbardziej optymalny sposób do wykonania elementów wnętrza bolidu, jak i jego elementów aerodynamicznych, które można dowolnie modyfikować i testować.
Jak powstaje przykładowy element pokazała na filmie – jest to dźwignia zmiany biegów wydrukowana z twardej i silnej gumy poliuretanowej. Jej projektowanie zajęło pół godziny w programie CAD, a drukowanie ok. 5 godzin:
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Spoko . Dobry tokarz robi takie ze stopu aluminium w max. 30 min
Anonymous - 5 marca 2021
Raptem 8 godzin szybko jak jej samochody hahahahaha.