Weź udział w wyzwaniu FIA – wspólnie z Gosią Rdest i Karolem Baszem
Powszechnie wiadomo, że Polacy należą do agresywnych kierowców. Teraz nadarzyła się okazja, aby udowodnić innym, że potrafimy jeździć bezpiecznie.
Jak powszechnie wiadomo Polacy należą do kierowców preferujących dynamiczną jazdę. Ale czy tak jest naprawdę? Międzynarodowa Federacja Samochodów (FIA) wraz z Enerfy zorganizowała wyzwanie dla kierowców z całego świata. Program FIA Smart Driving Challenge (FIA SDC) promuje rozsądną, bezpieczną i przyjazną dla środowiska jazdę. Można się zmierzyć z kierowcami innych krajów i pokazać, że stwierdzenie, że jeździmy zbyt agresywnie jest nieprawdziwe. Wyzwanie rozpoczęło się 26 października i trwa do 22 listopada 2020 roku. Projekt w Polsce jest promowany przez Polski Związek Motorowy oraz Interię.
FIA Smart Driving Challenge
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy pobrać aplikację FIA SDC, która jest dostępna na Androida oraz IOS, zarejestrować się i połączyć telefon przez Bluetooth ze swoim komputerem w samochodzie. Jeśli mamy starsze auto bez takiej funkcji, możesz się połączyć z komputerem pokładowym samochodu za pomocą wtyczki OBD. Po zalogowaniu się należy wybierać drużynę, do jakiej chcemy dołączyć. Każda z nich ma swojego lidera. Są to m.in. Suvi Jyrkiäinen, Jutta Kleinschmidt, Andreas Mikkelsen Wśród liderów znaleźli się polscy kierowcy: Karol Basz (wicemistrz świata w sezonie 2016 w wyścigach samochodów GT oraz zdobywca drugiego miejsca w europejskim Lamborghini Super Trofeo) oraz najszybsza Polka – Gosia Rdest (zdobywczyni 3. miejsca w wyścigu TCR Portugal na torze Estorii w 2016 roku, uczestniczka Audi Sport TT Cup na torze Nurburgring w 2016 roku, zawodniczka 24-godzinnego wyścigu w Dubaju Hankook w 2017 roku, zwycięzczyni Mistrzostw Europy GT4 na torze Hungaroring w 2018).
Po wybraniu drużyny i lidera jazda jest monitorowana w czasie rzeczywistym dzięki aplikacji, po każdym przejeździe dostajesz analizę swojej jazdy oraz dowiadujesz się jak doskonalić swoje umiejętności za kierownicą.
FIA SDC – zasady wyzwania
Wyzwanie składa się z czterech rund. Aby zakwalifikować się do finału wystarczy wziąć udział w dwóch takich rundach. Finał odbywać się będzie 25-29 listopada, oczywiście online. Po każdym wyścigu zdobywa się określone miejsce na liście rankingowej. W trakcie rundy trzeba przejechać dziesięć kilometrów (jedna runda trwa tydzień). Aby przejazd był uwzględniony nalezy przejechać powyżej dystans powyżej jednego kilometra. Punkty uzyskiwane są za jak najbardziej rozsądne, bezpieczne i ekonomicznie przejazdy.
Zwycięzca wyzwania, w zależności od panującej na świecie sytuacji, może zostać zaproszony na coroczną galę rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA.
Udział w tym projekcie jest darmowy. Można przeżyć wspaniałą przygodę! Warto dołączyć do polskich liderów i sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy.
Szerokiej drogi i gumowych drzew!
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Zostaw komentarz: