Dłuższe wyścigi Formuły E, dzięki samochodom Gen3
Dzięki wprowadzeniu przepisów dotyczących samochodów trzeciej generacji Formuły E, które zakładają szybkie ładowanie i przywrócenie pit stopów, wyścigi będą dłuższe i bardziej emocjonujące. Tak uważa prezes serii, Jamie Reigle.
Przetarg na nowego dostawcę baterii wygrany przez Williams Advanced Engineering dotyczy samochodów Gen3 Formuły E, które zostaną wprowadzone od sezonu 2022-2023. Kontrakt będzie obowiązywał przez minimum trzy lata. W nowej specyfikacji moc maksymalna wzrośnie z obecnych 250 do 350 kW.
Przeczytaj też: Williams podpisuje kontrakt z Formułą E
Samochody trzeciej generacji mają też być o 120 kg lżejsze od obecnych. W nowych przepisach dotyczących Gen3 władze elektrycznej serii planują wprowadzenie szybkiego ładowania i przywrócenie pit stopów w trakcie wyścigów.
Prezes serii, Jamie Reigle, uważa, że dzięki takim zmianom w regulaminie sportowym, możliwe będzie wydłużenie czasu trwania wyścigów, w porównaniu do obecnego formatu 45 minut plus jedno okrążenie:
Nowy samochód Gen3 jest innowacyjny, a zatem pytanie brzmi: co to oznacza ze sportowego punktu widzenia? Czy możemy wydłużyć wyścig, czy wyścig powinien pozostać tej samej długości, czy powinniśmy mieć pit stopy, czy te pit stopy mają wiązać się z ładowaniem?
Myślę, że może tak być, że wyścig może być dłuższy. Daje nam to elastyczność, aby spróbować rozwijać sport w sposób, który byłby najbardziej interesujący dla fanów.
Przeczytaj też: Hankook nowym dostawcą opon w Formule E
Zawody Formuły E w sezonie 2019-2020 z powodu pandemii COVID-19 zostały zawieszone 29 lutego. Po pięciu przeprowadzonych wyścigach w klasyfikacji generalnej prowadzi António Félix da Costa z DS Techeetah, przed Mitchem Evansem z Panasonic Jaguar Racing i Alexandrem Simsem z BMW i Andretti Motorsport.
Sezon FE dokończy sześcioma wyścigami na trzech różnych konfiguracjach toru na byłym lotnisku Berlin-Tempelhof. Wszystko rozegra się w terminie 9 dni.
Wyścigi odbędą się w terminach 5-6 sierpnia, 8-9 i 12-13 sierpnia.
Najnowsze
-
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
Analitycy są przekonani, że trwający od ponad pół roku trend spadkowy na rynku ropy naftowej utrzyma się również w przyszłym roku. Nie ma jednak wśród nich zgody na temat jego skali. Jedni przewidują umiarkowane obniżki cen giełdowych, inny wieszczą drastyczne spadki. Ale czy spowoduje to spadki na stacjach paliw w Polsce? Jest taka szansa, ale wiele zależy od kursu dolara. -
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
-
MotoMikołajki.pl 2024 edycja XVI
Zostaw komentarz: