
Dare To Be Different jednoczy się z Girls on Track
Dare to be Different ogłosiło, że całkowicie zjednoczy się z inicjatywą Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie, Girls on Track, aby stworzyć jedną, globalną platformę wspierającą dziewczynki w motorsporcie.
Założona w 2016 roku przez Susie Wolff organizacja Dare To Be Different ma na celu „inspirować, łączyć, prezentować i rozwijać” dziewczynki i kobiety, które obecnie pracują lub chcą pracować w świecie sportów motorowych i zwiększyć udział kobiet we wszystkich aspektach branży motorsportu. Dzięki licznym wydarzeniom i szkoleniom na torach wyścigowych, już udało im się pozytywnie wpłynąć na życie setek dziewczynek.
Przeczytaj też: Dwie Polki w programie „FIA Girls on Track Rising Stars”
Uruchomiona w 2019 roku przez Komisję FIA ds. Kobiet w Motosporcie inicjatywa Girls on Track na urządzanych przez siebie wydarzeniach w Europie, Ameryce Środkowej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie wprowadziła wiele dziewcząt w wieku od 8 do 18 lat do świata sportów motorowych.
Obie inicjatywy zostaną teraz w pełni zintegrowane i będą znane na całym świecie jako „FIA Girls on Track”.
Susie Wolff, założycielka D2BD i ambasadorka Komisji FIA ds. Kobiet w Motosporcie, powiedziała:
Jestem bardzo dumna z tego, co osiągnęliśmy w ciągu ostatnich czterech lat. Ten nowy rozdział wraz z pełną integracją z FIA uczyni nas jeszcze potężniejszymi i da nam jeszcze większy wpływ w dłuższej perspektywie. Widać wyraźnie pasję i zamiar, by tak się stało. Ruch i wezwanie do działania, które Dare To Be Different już stworzyło, zwróciły uwagę na potrzebę większej różnorodności w branży. Aby nasz sport prosperował w dłuższej perspektywie, musimy zapewnić równe szanse, co z kolei zaowocuje wzrostem liczby kobiet uprawiających sporty motorowe.
Przeczytaj też: „The FIA Girls on Track – Virtual Experience” – poznaj lepiej świat motorsportu i zadaj pytanie Susie Wolff!
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: