Czy można samemu zdjąć blokadę z koła? Ten kierowca BMW to zrobił. Kara zależy od jednej rzeczy
Założona przez straż miejską blokada na koło, to dla kierowcy poważny problem - czasami większy niż sam mandat za złe parkowanie. Niejeden czuł pokusę, żeby zdjąć taką blokadę samemu, ale trzeba bardzo uważać, bo kara za to może być sroga.
Spis treści
- Kierowca BMW sam zdjął blokadę z koła
- Czy można samemu zdjąć blokadę z koła?
- Co grozi za samodzielne zdjęcie blokady z koła?
Kierowca BMW sam zdjął blokadę z koła
Prawdziwym hitem sieci stało się nagranie z TikToka, na którym widać nieprawidłowo zaparkowane czarne BMW serii 5. Kierowca klnie pod nosem i mówi zrezygnowany „Znowu?”. Podchodzi bliżej i okazuje się, że na przednim lewym kole założona jest blokada, a za wycieraczką zostawiono stosowne ostrzeżenie.
Mężczyzna z kolegą zaczynają przyglądać się blokadzie, mówiąc, że „Jakieś nowe”. Okazuje się, że założona jest ona dość luźno i po chwili ostrożnego ruszania, blokadę udaje się obrócić o 90 stopni i zdjąć z koła. „Po blokadzie, nie?” – cieszą się mężczyźni.
@michalborejszo94 Straż miejska
♬ dźwięk oryginalny – MamCieNaOku94
Czy można samemu zdjąć blokadę z koła?
Usunięcie blokady wyglądało zaskakująco łatwo i zaczęły się pojawiać komentarze, czy czasem całe nagranie nie jest ustawką. Twórcy internetowych virali nie do takich sztuczek się uciekali. Redakcja olsztyn.com.pl postanowiła zbadać sprawę i skontaktowała się z tamtejszą strażą miejską.
Widzisz znak B-32c – możesz jechać, czy nie? W tej sytuacji trzeba zignorować przepisy
Okazało się, że blokada była efektem prawdziwej interwencji straży miejskiej. Ten rodzaj blokady nazywa się „szczypcami” lub „klipsami” i są one znacznie mniejsze, lżejsze i przede wszystkim tańsze, niż wcześniej stosowane blokady. Wadą jest niestety to, że łatwo jest podczas zakładania lub ściągania uszkodzić felgę, a to może oznaczać konieczność zapłaty zadośćuczynienia przez strażnika zakładającego blokadę. Aby zminimalizować ryzyko, zakłada się niekompletną blokadę i dlatego możliwe było jej ściągnięcie.
Co grozi za samodzielne zdjęcie blokady z koła?
Straż miejska poinformowała olsztyn.com.pl, że:
Wobec osoby, która samodzielnie zdjęła blokadę toczą się czynności wyjaśniające.
Co to oznacza? Strażnicy łatwo dojdą kto jest właścicielem BMW i pewnie wezwą go na komendę. Komendant SM w Olsztynie dodał też:
Nie zwolni to (zdjęcie blokady – przyp. red.) kierującego z odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe ale też w sytuacji uszkodzenia bądź kradzieży blokady, należy liczyć się z odpowiedzialnością za zniszczenie bądź przywłaszczenie mienia.
Właściciel BMW tak czy inaczej otrzyma więc wezwanie do zapłacenia mandatu za nieprawidłowe parkowanie. Ten wynosi jedynie 100 zł. Znacznie poważniejsze sankcje grożą za uszkodzenie lub przywłaszczenie „mienia” – teoretycznie nawet 30 tys. zł grzywny oraz 5 lat więzienia. To górna granica, której nikt nie zastosuje w przypadku usunięcia kosztującej kilkaset złotych blokady. Poza tym, blokada nie została ani przywłaszczona, ani uszkodzona.
Najnowsze
-
Nowa Toyota Land Cruiser. Ewolucja ikony samochodów terenowych
• Nowa Toyota Land Cruiser to wciąż niezawodny i trwały prawdziwy samochód terenowy • Stylistyka, która nawiązuje do legendarnych poprzedników • Zupełnie nowa konstrukcja ramowa na platformie GA-F o zwiększonej sztywności, lepszych właściwościach jezdnych oraz pewniejszym prowadzeniu na drodze i w terenie • Pierwszy Land Cruiser z elektrycznym wspomaganiem kierownicy oraz systemem rozłączania przedniego stabilizatora • Udoskonalony silnik 2,8 l i nowa skrzynia automatyczna o ośmiu przełożeniach • Land Cruiser z układem mild hybrid 48V dołączy do gamy pod koniec 2025 r. -
Nowa Škoda Elroq już w polskim cenniku i konfiguratorze
-
MOTORYZACYJNE MUZEA NA TRASACH SLOW ROAD
-
Elektryczny SUV Cadillac Vistiq wjedzie do salonów w 2025 roku
-
Alfa Romeo Junior jednym z finalistów konkursu „Car of the Year”
Zostaw komentarz: