
Cupra Formentor – pierwszy własny projekt marki
Cupra świętuje swoje pierwsze urodziny jako marka i z tej okazji prezentuje koncepcyjny samochód o nazwie Formentor, który jest pierwszym opracowanym specjalnie dla niej modelem. Zadebiutuje na tegorocznym salonie samochodowym w Genewie.
Cupra Formentor to samochód z charakterem, którego wygląd zewnętrzny ewidentnie ma przyciągać uwagę. Linia nadwozia jest poprowadzona tak, by wywołać emocje u przechodiów i potencjalnych nabywców, a obniżone zawieszenie nawiązuje do sportowego rodowodu marki. Wyraźnie zaznaczony tył oraz wydłużona maska nadają autu sportowych proporcji.
– Największymi atutami stylistyki modelu Formentor są idealne proporcje, silnie zaznaczone linie, dopracowane szczegóły oraz wyszukana koncepcja kolorystyczna. Wrażenie wysokiej jakości potęguje również zintegrowane tylne światło, które zabudowane na całej szerokości klapy podkreśla unikalny kształt tej części nadwozia. Szyku całości nadaje matowy kolor petrol blue – powiedział Alejandro Mesonero-Romanos, dyrektor ds. designu marki Seat.
Kabina Formentora jest nowoczesna i nie brakuje w niej sportowych akcentów. Zastosowanie ciemnego chromu i czarnych, połyskujących elementów wykończeniowych nadaje kabinie eleganckiego charakteru. Z kolei zbudowane z wykorzystaniem włókna węglowego skórzane fotele pozwalają w pełni poczuć wrażenia z dynamicznej jazdy. Cyfrowy kokpit zapewniający kierowcy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji jest zintegrowany z 10-calowym, panoramicznym ekranem systemu nawigacji, który zapewnia również łączność wszystkim pasażerom.
Cupra Formentor jest hybrydą typu plug-in o łącznej mocy silników wynoszącej 240 KM, która jest dostarczana do kół dzięki dwusprzęgłowej skrzyni DSG. Inteligentny system zawieszenia DCC oraz blokada mechanizmu różnicowego sprawiają, że bez względu na warunki samochód prowadzi się pewnie i przewidywalnie. Formentor może przejechać w trybie elektrycznym nawet do 50 km (wg cyklu WLTP).
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: