
Citroën C5 X – sedan, kombi i SUV w jednym. Czy wyjątkowy crossover podbije serca kierowców?
Citroën C5 X jest jednocześnie SUVem, kombi i sedanem, bo kierowcy oczekują dziś od samochodu krzepkości SUV-a, elegancji sedana i praktyczności kombi. Czy faktycznie tak jest? I czy C5 X sprosta wymaganiom klientów?
Citroën C5 X, będący połączeniem sedana, SUVa i kombi (i to są słowa producenta), ma tchnąć nowe życie w segment dużych samochodów. Dlaczego zdecydowano się na takie połączenie? Bo, według Citroëna, kierowcy oczekują dziś od samochodu krzepkości SUV-a, elegancji sedana i praktyczności kombi. Jakby się nad tym mocniej zastanowić, to coś w tym jest.
Przeczytaj też: Test Citroen C5 Aircross 2.0 BlueHDi 180KM – rodzinie się spodoba!
Crossover został zbudowany na platformie EMP2 i podstawę do jego budowy stanowiły Peugeot 508 i model DS9. Citroën zapewnia, że samochód zaskakuje swoim obszernym wnętrzem (rozstaw osi to 2785 mm), ilością miejsca dla pasażerów na tylnej kanapie, a 545 litrów przestrzeni bagażowej ma zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. To bardzo duży samochód, bo długość nadwozia wynosi 4805 mm, szerokość 1865 mm, a wysokość 1485 mm.
Wewnątrz C5 X kontynuuje stylistyczne trendy zapoczątkowane przez C4. Uwagę zwraca między innymi wyświetlacz multimediów o maksymalnej przekątnej 12 cali. Dodatkowo Citroën chwali się między innymi sterowaniem głosowym, stałą łącznością z Internetem i zdalnymi aktualizacjami.
Samochód dostępny będzie w wersji benzynowej, jak i hybrydowej typu plug-in. Na rynku pojawią się dwie wersja spalinowe, o których jak na razie nic więcej nie wiemy, oprócz tego, że będą. Hybryda ma mieć 225 KM mocy i pozwalać przejechać około 50 kilometrów w trybie elektrycznym
Przeczytaj też: Citroen Ami – plastikowy samochód dla 14-letnich kierowców
W Europie Citroëna C5 X będzie można zamawiać od października, a pierwsze egzemplarze pojawia się na drogach pod koniec tego roku. Do tego czasu producent powinien zdradzić nam już wszystkie detale wraz z cenami, od których w głównej mierze zależy ewentualny sukces modelu.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: