
Bugatti Chiron Pur Sport – pierwsze jazdy testowe w Dubaju już za nim! Przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,3 sekundy
Państwo i miasto superlatywów, Dubaj. Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich nad Zatoką Perską to synonim luksusu i ekstrawagancji – a także dom dla wielu klientów Bugatti.
Bugatti po raz pierwszy zaprezentował nowy Chiron Pur Sport w Dubaju. Stephan Winkelmann, prezes Bugatti, wyznał:
Chcieliśmy osobiście zaprezentować Chiron Pur Sport naszym lojalnym klientom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pomimo pandemii COVID-19.
Najbardziej zwinny członek rodziny Chiron wymaga czegoś więcej niż tylko teoretycznego wyjaśnienia za pośrednictwem strumienia wideo lub cyfrowej wideokonferencji. Klienci muszą jeździć Chiron Pur Sport i osobiście doświadczyć niesamowitej mocy i bocznej dynamiki.
Przeczytaj też: Bugatti Chiron Pur Sport – wkrótce ruszy produkcja hipersportowego samochodu
Bugatti skalibrował Chiron Pur Sport pod kątem zwinności, prowadzenia i wydajności jazdy. Oprócz ogromnej mocy i najwyższego komfortu oferuje również wysoki stopień codziennej użyteczności. Jest napędzany 8,0-litrowym silnikiem W16 o mocy 1500 KM i 1600 Nm momentu obrotowego.
Chiron Pur Sport rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,3 sekundy, do 200 km/h w zaledwie 5,5 sekundy, a do 300 km/h w nie więcej niż dwanaście sekund.
Projekt jest ekstrawagancki. Szerokie wloty powietrza z przodu zapewniają jeszcze bardziej efektowny wygląd, zapewniając jednocześnie idealny przepływ powietrza. Podstawowe linie biegną w poprzek wylotów powietrza na przednich skrzydłach jak ścięgna mięśni. Bugatti Chiron Pur Sport wydaje się bardziej płaski, szerszy i bardziej sportowy niż jego poprzednik.
Bugatti wyprodukuje tylko 60 sztuk Chiron Pur Sport. Wycenione na 3 miliony euro (netto) samochody są przeznaczone dla klientów, podekscytowanych możliwością pokonywania zakrętów w bocznym zakresie limitu dynamiki.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: