
BMW i7 – cena w Polsce. Cena może mocno zaskoczyć
Niemiecki producent opublikował cennik BMW i7. Ile trzeba zapłacić za elektryczną limuzynę marki z Monachium?
Nowe BMW Serii 7 będzie początkowo dostępne w Europie tylko w wersji elektrycznej. Niemiecka marka postanowiła nie wprowadzać na Stary Kontynent czysto benzynowych jednostek i nie wiadomo, czy te dołączą do oferty w przyszłości. Na wiosnę 2023 roku ofertę silnikową uzupełni 6-cylindrowy wysokoprężny silnik rzędowy o mocy 300 KM w samochodzie BMW 740d xDrive.
Elektryczne BMW i7 xDrive60 napędzają dwa silniki elektryczne, które wspólnie generują moc 544 KM i 745 Nm momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna to 240 km/h. Na jednym ładowaniu przejedzie do 625 kilometrów.
W późniejszym czasie wprowadzone zostaną inne warianty modelowe elektrycznego BMW i7, między innymi topowy model BMW i7 M70 xDrive o mocy 660 KM.
BMW i7 – cena w Polsce
Ceny BMW i7 xDrive60 zaczynają się w Polsce od 650 000 złotych.
Standardowe wyposażenie obejmuje system soft-close dla drzwi, adaptacyjne światła LED, szklany dach bez funkcji otwierania i zawieszenie pneumatyczne. Bez dopłaty kierowcy będą także cieszyć się podświetlaną atrapą chłodnicy Iconic Glow oraz cyfrową listwą ozdobną Interaction Bar o wyglądzie kryształu. W standardzie znajduje się również nagłośnienie Bowers&Wilkins, co ucieszy osoby, które będą chciały wsłuchiwać się w dźwięki skomponowane przez Hansa Zimmera specjalnie dla tego auta.

BMW i7 – jak wypada na tle konkurencji?
Największym konkurentem BMW i7 na rynku jest Mercedes EQS, którego ceny zaczynają się od 453 300 złotych za wersję 350 z napędem na tylną oś i o mocy 292 KM. Zbliżona osiągami do i7 wersja 580 ma 523 KM, zasięg 650 kilometrów i kosztuje 621 000 tysięcy.
Najnowsze
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
Volvo Cars Tech Hub w Krakowie obchodzi drugą rocznicę działalności. Firma chwali się, że to właśnie tam powstały kluczowe technologie dla nowego elektrycznego sedana ES90. Ale czy rzeczywiście polscy inżynierowie mieli tak duży wpływ na ten samochód? Przyjrzyjmy się faktom. -
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
-
Polskie warsztaty na skraju bankructwa? Długi sięgają 458 mln zł, a wiarygodność płatnicza spada
-
Elektryczny SUV – sprawdź model EX90 od szwedzkiej marki Volvo
Zostaw komentarz: