
Błędne pytania na egzaminie na prawo jazdy – to mogło być celowe działanie?
Kilka dni temu wybuchła afera wokół błędnych pytań w teoretycznym egzaminie na prawo jazdy. Okazuje się, że mógł to nie być efekt czyjegoś błędu lub niedopatrzenia.
Do feralnych egzaminów na prawo jazdy doszło w miniony weekend, a o błędnych pytaniach, jakie pojawiły się w puli, poinformowało w poniedziałek radio RMF FM. Początkowo mówiło się o poważnym błędzie – wśród wprowadzonych wtedy nowych 41 pytań, co najmniej 9 z nich zawierało złe odpowiedzi.
Prawo jazdy traci ważność: jak po upływie ważności prawa jazdy wyrobić nowe?
Według wstępnych ustaleń, 25 osób nie zdało egzaminu z tego powodu, natomiast następnych 200 osób również otrzymało pytania z błędami, ale pomimo tego udało im się egzamin zaliczyć. W wyniku dopuszczenia do takiej kompromitacji, zdymisjonowany został szef departamentu transportu drogowego (uważany za nieusuwalnego), a niedługo po nim pracę stracił szef komisji weryfikacyjnej, która ocenia i zatwierdza pytania egzaminacyjne oraz jeden z członków owej komisji.
Chciał zapłacić 18 tys. złotych za zdanie egzaminu na prawo jazdy. Teraz ma spore kłopoty
Teraz okazało się, że według wyników wewnętrznej kontroli w ministerstwie, pojawienie się nieprawidłowych pytań w bazie egzaminacyjnej, mogło nie być błędem, lecz celowym działaniem. Jak podało radio RMF FM, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: