Bentley będzie produkować silniki elektryczne z recyklingu!
Trzyletni projekt badawczy ma na celu dokonanie przełomu w technologii recyklingu.
Bentley rozpoczyna trzyletni projekt badawczy, którego celem jest zrewolucjonizowanie zrównoważonego rozwoju silników elektrycznych. Po raz pierwszy w wybranych silnikach mogą zostać zastosowane magnesy ziem rzadkich z metali pochodzących z recyklingu.
Badanie zatytułowane RaRE (Rare-earth Recycling for E-machines) ma na celu opracowanie metody wydobywania magnesów ziem rzadkich ze zużytej elektroniki. Projekt zwiększy skalę tego procesu i przekształci wyodrębniony materiał magnetyczny w nowe magnesy nadające się do recyklingu, które będą wykorzystywane w silnikach elektrycznych wykonywanych na zamówienie.
Przeczytaj też: Bentley – jak tworzą dzieło sztuki! Film
Komentując ambicje badawcze firmy Bentley, dr Matthias Rabe, członek zarządu ds. inżynierii Bentley Motors, powiedział:
Ponieważ przyspieszamy naszą drogę do elektryfikacji, chcąc oferować wyłącznie pojazdy hybrydowe lub elektryczne od 2026 roku, od 2030 roku wyłącznie elektryczne, ważne jest, abyśmy skupili się na każdym aspekcie zrównoważonego rozwoju pojazdów, w tym na zrównoważonych metodach pozyskiwania materiałów i komponentów.
RaRE obiecuje radykalną zmianę w zakresie możliwości ponownego wykorzystania energii elektrycznej, zapewniając źródło naprawdę niestandardowych silników niskonapięciowych do wielu różnych zastosowań i jesteśmy przekonani, że wyniki będą stanowić podstawę do budowy w pełni zrównoważonych napędów elektrycznych.
Przeczytaj też: Bentley wprowadza opcje wnętrza z tweedu
Badanie RaRE będzie przebiegać równolegle z programem badawczym OCTOPUS firmy Bentley, którego celem jest dokonanie przełomu w elektrycznych układach napędowych z osią elektroniczną, wykorzystując w pełni zintegrowaną, wolną od magnesów ziem rzadkich e-oś, która będzie obsługiwać architektury pojazdów elektrycznych.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: