Auta elektryczne dla dzieci – jak wybrać samochód elektryczny dla dzieci na pilota?
Auta elektryczne dla dzieci wyjechały na chodniki, podjazdy garażowe i place zabaw. Jest ich już spory wybór na polskim rynku, więc podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak wybrać.
Spis treści:
- Auta elektryczne dla dzieci – jak wybrać
- Samochód elektryczny dla dziecka – czym się kierować?
- Auta elektryczne dla dzieci – cena
- Samochód elektryczny dla dzieci 2 osobowy
- Auta elektryczne dla dzieci – modele
- Mercedes AMG GTR – samochód elektryczny dla dzieci
- Porsche 356 Speedster – spoglądając wstecz
- Jeep Raptor – elektryczne auto terenowe
- Lamborghini – moc znanej marki
- Samochód elektryczny dla dzieci Audi R8 Spyder
- Porsche 550 Spyder – samochód dla małego Jamesa Bonda
- Samochód policyjny na akumulator dla dzieci
- Auta elektryczne dla dzieci – co warto wiedzieć?
- Koła do samochodu elektrycznego dla dzieci – wymiana
Auta elektryczne dla dzieci to hit ostatnich sezonów. Oprócz tego, że jest to modny gadżet, jest to także zabawka umożliwiająca małemu człowiekowi zapoznanie się z działaniem samochodu i wyrobienie dobrych nawyków, które być może zaprocentują w przyszłości.
Na rynku „elektryków” jest sporo. Co więc wybrać? Jaki jest najlepszy samochód elektryczny dla dziecka? I czy to w ogóle dobry pomysł? To na pewno dobra alternatywa dla quadów, które są bardzo częstymi prezentami na urodziny lub pierwsze komunie, ale przy tym są dość niebezpieczne. Samochody elektryczne dla dzieci pomogą skoordynować postawę za kierownicą, a także pozwolą na nauczenie się np. ciekawostek na temat pracy akumulatora.
Pamiętamy jednocześnie, że przy okazji zarówno zakupu, jak i późniejszej jazdy dziecka autem elektrycznym, warto poruszyć przy kwestie bezpieczeństwa na drodze. Mogą pomóc w tym edukacyjne filmiki dla dzieci o bezpieczeństwie podczas podróży samochodem i na drodze, przygotowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, które można obejrzeć tu.
Auta elektryczne dla dzieci – jak wybrać
Zielony Moskwicz na pedały, czyli zabawka ze Związku Radzieckiego sprzed 20-30 lat – czy ktoś to jeszcze pamięta? Dość siermiężna konstrukcja i słaba jakość, którą trudno w ogóle porównywać do dzisiejszych moto-zabawek dla dzieci. Dziś jest inaczej. Elektryczny samochodzik to frajda, doskonała zabawa i nauka. Warto pomyśleć o nim w kontekście prezentu na ważną okazję. Na rynku pojawiło się mnóstwo wariantów aut elektrycznych dla dzieci, więc warto wiedzieć, jak wybrać ten pierwszy wymarzony pojazd, aby był bezpieczny.
Samochód elektryczny dla dziecka – czym się kierować?
Zasada 3 x w, czyli wiek, waga, wzrost
Rodzice, pragnący kupić swojemu dziecku samochód elektryczny, na pewno zastanawiają się, w jaki sposób dobrać odpowiedni model. Producent powinien podać na opakowaniu, do jakich małych kierowców skierowana jest zabawka, a więc kupujący z informacji dowie się, do jakiego wzrostu, wieku i wagi dziecka pasuje dany model samochodu elektrycznego.
Dobre dobranie samochodu do dziecka (nie na odwrót) to podstawa, bo auto za duże lub za ciężkie szybko może stać się dla młodego człowieka niebezpieczne. Jeśli rodzice wybierają autko, które może pojechać szybciej, muszą pamiętać, że w tym przypadku decyduje głownie wiek dziecka. Im starsze, tym lepiej skoordynuje wszystkie ruchy i zapanuje nad „maszyną”.
Jeśli w domu jest dwoje dzieci w podobnym wieku, można dla nich wybrać pojazd z dwoma siedzeniami. Wówczas będzie to fantastyczna zabawa, umożliwiająca zacieśnienie rodzinnych więzi.
Rodziców będą cieszyć pierwsze samodzielne czynności dziecka za kierownicą samochodu-zabawki.
Auta elektryczne dla dzieci – cena
Na hasło „auta elektryczne dla dzieci” we wszelkich serwisach ogłoszeniowych, takich jak allegro, olx, a nawet facebook, pojawia się mnóstwo wyników. Można wybierać spośród modeli nawiązujących do klasycznych limuzyn, samochodów terenowych czy kabrioletów rodem z ulic Los Angeles. Ceny są bardzo różne, ale fajne mini-autko można nabyć już za około 400-500 złotych. Górna granica właściwie nie istnieje. Wystarczy wspomnieć o Astonie Martinie DB5 Junior, który kosztuje 90 tys…. funtów, co przy obecnym przeliczniku wskazuje na kwotę pół miliona złotych.
Bez problemu znajdziemy samochody znanych marek, tj. jak Mercedes, BMW, Audi, czy Porsche, ale też kultowego Forda Mustanga, a nawet Teslę. Każdy z samochodów elektrycznych dla dzieci sygnowany oryginalna marką producenta, kosztu je powyżej 1500 złotych. Na rynku jednak funkcjonują tego typu auta z drugiej ręki, ale też nowe, sprowadzone z Chin. Warto zawsze sprawdzać wszystkie systemy, wpływające na bezpieczeństwo jazdy naszej pociechy.
Samochód elektryczny dla dzieci 2 osobowy
Najczęściej spotykane są auta elektryczne dla dzieci dwuosobowe. Chodzi o bezpieczeństwo – im więcej pociech w pojeździe, tym większe ryzyko, że wydarzy się coś nieprzewidzianego. Zwykle do samochodziku wsiada tylko kierowca – takich aut, jak na zdjęciu Porsche 911 – jest najwięcej. Są przeznaczone tylko dla jednego dziecka.
Gdy jednak mamy rodzeństwo w podobnym wieku i nie stać nas na zafundowanie im odrębnych modeli, można zdecydować się na dwuosobowy samochodzik. Należy jednak zwrócić uwagę, aby na obu miejscach były zamontowane pasy bezpieczeństwa.
Auta elektryczne dla dzieci – modele
Mercedes AMG GTR – samochód elektryczny dla dzieci
Rodzice zwykle decydują się na markowe samochody, często takie, o jakich oni sami marzą. Taki jest z pewnością Mercedes AMG GTR, który można zakupić już 3-letniemu dziecku. Można nim sterować za pomocą pilota. Dziecko poradzi sobie z samodzielnym skręcaniem kierownicą i sterowaniem pedałem przyspieszenia i hamulca. Dodatkowym gadżetem jest możliwość włączenia muzyki z poziomu kokpitu. Maksymalne obciążenie auta to 25 kg. Ma funkcję wolnego startu, oświetlenie z przodu i z tyłu, klakson, wskaźnik naładowania baterii, regulację głośności audio, radio z bluetooth, gniazdo USB, pasy bezpieczeństwa dwupunktowe lub trzypunktowe i otwierane boczne drzwi. Samochodzik ma 4 biegi: do przodu wolny, szybki, najszybszy oraz wsteczny.
Cena: 700 złotych
Porsche 356 Speedster – spoglądając wstecz
To pojazd nawiązujący konstrukcją do legendarnego Porsche. Duże okrągłe światła, beżowe malowanie i stebnowana kanapa przenoszą małego kierowcę do lat 50. i 60. ubiegłego stulecia. Pojazd ma otwierane drzwi i cztery amortyzatory, 2 silniki (każdy o mocy 35 kW) oraz napęd na tył. Przeznaczony jest dla jednego użytkownika. Spodoba się z pewnością dziewczynkom, które lubią samochody i chciałby czuć się jak damy sprzed lat. Idealne zabawka, aby zrobić w niej sesję zdjęciową dziecka.
Cena: 399 złotych
Jeep Raptor – elektryczne auto terenowe
To model dla miłośników jazdy po muldach i w nierównym ternie. Spodoba się chłopcom, którzy już, jak najszybciej chcieliby zasiać za kierownicą prawdziwego samochodu. Jeep Raptor pozwoli jeździć po nierównej nawierzchni, po leśnych szlakach i po asfalcie. Zabawka ta przeznaczona jest dla dwójki dzieci. To naprawdę duży samochód, ale bardziej stabilny i bezpieczny. Dzięki dwóm silnikom, można pojechać znacznie szybciej niż w małych modelach elektrycznych samochodów osobowych. Jeep Raptor ma pasy bezpieczeństwa, ramę nawiązującą do realnej samochodowej konstrukcji oraz kratowaną „szybę”.
Cena: ok. 600 złotych.
Lamborghini – moc znanej marki
Prawdziwie dzikie auto! Dla dzieciaków, które kochają sportowe pojazdy, a resoraki przestały im wystarczać. I dla rodziców, którzy od zawsze marzyli o pojeździe z górnej półki. Mini-Lamborghini ma styl, klasę, nieodparty wdzięk i szałowy wygląd. Pod maską może nie aż tak imponująco, jak w prawdziwym modelu, ale wciąż ciekawie. Silniki pozwalają na jazdę płynną i dość szybką (jak na samochód elektryczny oczywiście). Wygodne siedzenie, pasy bezpieczeństwa, cztery biegi (dwa w przód, dwa w tył) oraz otwierane drzwi i oświetlenie, czynią z tej zabawki prawdziwy rarytas, który ucieszy każdego małego człowieka.
Cena: ok. 700 złotych.
Samochód elektryczny dla dzieci Audi R8 Spyder
To piękne i eleganckie auto rodem z ulic wielkich miast. Biały samochód, z komfortowym siedzeniem i ruchomymi lusterkami, ma nowoczesną, ale łagodną linię. Jest to także dobry pojazd treningowy, dzięki któremu można nabierać wprawy w prowadzeniu samochodu.
Cena: ok. 650 złotych.
Porsche 550 Spyder – samochód dla małego Jamesa Bonda
Porsche 550 Spyder, pojazd, którym poruszał się agent 007, to już legenda. Teraz każde małe dziecko, jeszcze zanim dowie się o przygodach słynnego agenta Jej Królewskiej Mości, ma szansę zasiąść za kierownicą mniejszej wersji jego ulubionego samochodu. Klasyczne kształty, dopracowane detale, dwa silniki i napęd na tył, a do tego deska rozdzielcza do złudzenia przypominająca tę w rzeczywistym modelu. Nic dodać, nic ująć. Pójść i kupić.
Cena: ok. 800 złotych.
Wszystkie wymienione pojazdy mają ekologiczne elektryczne zasilanie oraz są wyposażone w pilota zdalnego sterowania, dzięki któremu rodzic w każdej chwili może zatrzymać swoją pociechę i uniemożliwić jej dalszą jazdę.
Samochód policyjny na akumulator dla dzieci
Niektóre dzieci z pewnością ucieszy mały radiowóz czy wóz strażacki. Ten pierwszy ma silną reprezentację wśród małych samochodów elektrycznych dla dzieci. Można się zdecydować na amerykańskiego SUV-a, auto terenowe, czy mocną pościgówkę. W zależności od możliwości finansowych rodziców i wieku dziecka, warto wybrać markowy radiowóz. Takie modele, jak poniższa replika słynnego pickupa Forda Raptora w wydaniu policyjnym, ma nie tylko mocne oświetlenie, spore koła, ale także megafon, który uatrakcyjni zabawę.
Cena: od 1800 zł
Policyjny SUV Forda również wzbudzi respekt w ogrodzie i pod garażem.
Cena: od 870 zł
Auta elektryczne dla dzieci – co warto wiedzieć?
Rodzic zastanawiający się nad zakupem takiego autka powinien zapoznać się z następującymi informacjami:
- elektryczny samochód dla dziecka rozpędza się do nawet 7 km/h (zwłaszcza większe modele),
- mały kierowca zawsze musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa,
- elektryczny samochód – zabawka nie może jeździć po ulicy; w każdej sytuacji trzeba dziecka pilnować i wyznaczyć bezpieczną przestrzeń do zabawy,
- rodzic lub opiekun dziecka zawsze musi mieć pod ręką pilota zdalnego sterowania, aby w razie konieczności, natychmiast zatrzymać samochód,
- trzeba zapoznać się z instrukcją obsługi, którą dołącza do produktu producent – tam opisany jest sposób i czas ładowania oraz konserwowanie samochodu.
- zabawki nie należy używać w ruchu ulicznym! Miejsca przeznaczone do jazd to suche, utwardzone i płaskie powierzchnie.
Koła do samochodu elektrycznego dla dzieci – wymiana
Koła do aut elektrycznych dla dzieci są wymienialne. W przypadku droższych pojazdów potrafią kosztować nawet po 90 zł za sztukę. Tańsze auta mają koła wykonane z tworzyw, a felgi z plastiku, więc można kupić pojedyncze koło do 50 złotych.
Na koła warto zwracać uwagę także dlatego, że „wypaczone” lub przebite mogą powodować ściąganie na jedną stronę pojazdu i dawać dziecku mylne wyobrażenie o sterowaniu pojazdem.
Najnowsze
-
TEST Peugeot 508 SW PSE – Shooting Brake z akcentem Le Mans
Hybryda z napędem na cztery koła, będąca dziełem inżynierów Peugeot Sport Engineered. Ten opis dotyczy zarówno startującego w 2023 roku w Le Mans modelu 9×8 Hypercar, jak i trochę łatwiej dostępnego 508 PSE. Sprawdziłyśmy w naszym teście, co oferuje francuski shooting brake ze sportowym akcentem. 508 SW PSE to inaczej mówiąc, sportowa ingerencja we francuskie […] -
Cena ropy naftowej w 2025 r. będzie spadać. Czy potanieją też paliwa?
-
Joanna Modrzewska – pierwsza Polka z Pucharem Świata w sportach motocyklowych za 2024 rok
-
Range Rover L460 SV Serenity – TEST – kiedy “zwykły” luksus to za mało
-
W pełni elektryczny SUV Volvo EX30 zdobywa 5 gwiazdek w najnowszych testach Euro NCAP
Zostaw komentarz: