Audi Q3 Vail idealne do sportów zimowych?
Na salonie w Detroit Audi zaprezentowało samochód tzw. tematyczny - Audi Q3 Vail, którego nazwa nawiązuje do północnoamerykańskiego ośrodka sportów zimowych, a zostało zaprojektowane dla pasjonatów nart i snowboardu. Wiele patentów jest dla zimowych maniaków wyjątkowo przydatna.
Audi Q3 Vail |
![]() |
fot. Audi |
Na miłośników sportów zimowych czekają we wnętrzu Audi Q3 Vail dwa praktyczne rozwiązania. W bocznej ścianie bagażnika znajduje się schowek, w którym można przewozić latarki i jednocześnie ładować indukcyjnie ich baterie. Tę samą technikę indukcyjną zastosowano w termosie, który znajduje się w uchwycie między przednimi siedzeniami i może chłodzić lub podgrzewać napoje. Oba urządzenia mają diody informujące o stanie ładowania. Dodatkowa zaleta: latarki dysponują nie tylko diodami LED, lecz również promiennikami podczerwieni umożliwiającymi rozgrzanie rąk lub butów narciarskich.
Kolejnym praktycznym rozwiązaniem jest mata w bagażniku z ogrzewanymi poduszkami do siedzenia. Matę można rozłożyć i przełożyć przez krawędź bagażnika. Chroni wtedy krawędź podczas załadunku i rozładunku a jednocześnie stanowi ciepłą warstwę, na której można usiąść przy zakładaniu lub zdejmowaniu butów narciarskich. Małe reflektory diodowe na wewnętrznej stronie pokrywy bagażnika oświetlają przestrzeń za samochodem.
Niemiecki sznyt
Samochód pokryto stworzonym specjalnie dla niego lakierem w kolorze czerwonym Energie ze złotymi cząsteczkami tworzącymi perłowy efekt. Elementy montowane na karoserii pokryte są matowym, szarym lakierem kwarcowym. Całość uzupełnia pakiet optyczny „połysk”, dostępny także dla modeli seryjnych, obejmujący aluminiowe listwy wokół okien i czarne, błyszczące osłony na słupkach.
W miejscu, gdzie w seryjnych samochodach montowana jest tablica rejestracyjna, znajduje się wyraźnie wysunięta do przodu osłona. Patrząc z boku na Q3 Vail widać poszerzone nadkola i progi. Aluminiowy reling dachowy został zaprojektowany specjalnie do przewożenia nart i desek snowboardowych.
W przedniej części belki relingu dachowego umieszczone są energooszczędne reflektory diodowe o szerokim strumieniu światła, oświetlające otoczenie wokół auta. Są one sterowane przyciskami w module dachowym.
Na pięcioramienne, 20-calowe obręcze 20 założono opony terenowe 255/45. Rozstaw przednich i tylnych kół jest o 40 mm większy, niż w samochodach seryjnych, a nadwozie znajduje się o 30 mm wyżej. Z tyłu pojawiły się dwie końcówki układu wydechowego wbudowane w dyfuzor i osłonę tylnej części podwozia.
W środku do wyboru są trzy kolory wnętrza – czarny, szary i czerwony. Tapicerka wykończona jest obszyciem z podwójnymi szwami w kontrastowym, czerwonym kolorze. Tablica rozdzielcza pokryta jest czarną skórą z kontrastowymi, tytanowo-szarymi szwami. Kierownica obszyta jest skórą z czerwonymi szwami i ma przyciski manualnej obsługi siedmiobiegowej przekładni S tronic.
![]() |
fot. Audi
|
Pod maską zimowe zabezpieczenia i ładne ozdóbki
Audi Q3 Vail napędzane jest pięciocylindrowym silnikiem 2.5 TFSI z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem, o pojemności 2480 cm3 i mocy 314 KM z momentem obrotowym 400 Nm. Cylindry silnika są ponumerowane, pokrywa głowicy cylindrów pokryta jest czerwonym lakierem z chropowatą powierzchnią. Silnik częściowo przykryto osłoną z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFK), także filtr powietrza jest chroniony przed zanieczyszczeniami. Wokół komory silnika zamontowano specjalną osłonę z tworzywa sztucznego. Na izolacji akustycznej na wewnętrznej stronie maski silnika widoczne jest ciemnoszare logo „Q3 Vail”.
Moc przenoszona jest na układ napędowy quattro przez siedmiobiegową przekładnię S tronic. Audi Q3 Vail przyspiesza od zera do 100 km/h w 5,5 sek. i rozwija prędkość maksymalną 262 km/h.
Ceny jeszcze nie podano…
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: