
Anneliese Abarth ambasadorką marki Abarth
Nie trzeba być młodą, piękną aktorką, piosenkarką, czy "zwykłą" celebrytką, aby zasłużyć na miano ambasadorki historycznej, słynnej marki. Stojąca przez wiele lat u boku genialnego konstruktora samochodów i założyciela marki, Anneliese Abarth nadal reprezentuje markę z logo Skorpiona, na znak głębokiego zawodowego i osobistego związku z jej założycielem.
Pani Anneliese, od zawsze pasjonowała się motoryzacją. Obok genialnego założyciela marki, aż do dnia jego odejścia, przewodniczyła – i robi to do dziś – fundacji jego imienia: Carlo Abarth Foundation. Anneliese Abarth aktywnie reprezentuje Abartha na licznych imprezach motoryzacyjnych i międzynarodowych spotkaniach różnych klubów, propagując wartości marki. Nikt lepiej niż ona, która osobiście tworzyła historię Abartha, nie może wyrazić tego, co założyciel realizował w praktyce, projektując te niezwykłe samochody.
Dzisiaj legenda Abartha nadal żyje w sercach wszystkich miłośników tej marki, także w najnowszych modelach tj.: 595 Yamaha Factory Racing i 695 Biposto Record. Ten pierwszy jest wyrazem hołdu dla współpracy pomiędzy marką z logo Skorpiona, a zespołem Movistar Yamaha. W latach 2015 i 2016 Abarth jest i będzie oficjalnym sponsorem i dostawcą samochodów dla zespołu biorącego udział w Motocyklowych Mistrzostwach Świata (FIM) MotoGP. Do tej pory zdobył dwa z trzech tytułów Mistrzostw Świata.
Abarth 695 biposto Record jest wersją stworzoną dla uczczenia 50. rocznicy ustanowienia przez Carlo Abartha w 1965 roku a torze Monza rekordu przyspieszenia samochodem klasy G. Samochód wyróżnia się kolorem Giallo Modena (żółty) ozdobionym tytanowymi wykończeniami „Tar Cold Grey” i znaczkiem „695 Record” na bokach. Auto wyposażono w samoblokujący mechanizm różnicowy zestawiony – po raz pierwszy – z manualną, pięciostopniową skrzynią biegów.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: