
Album o historii Audi dostępny w Internecie
Audi Tradition opublikowało w internecie cyfrowy album zatytułowany „Audi Jubiläumstermine 2018.” Wydawnictwo to przybliża czytelnikowi szereg informacji dotyczących najważniejszych historycznych produktów, osiąganych rekordów, czy przełomowych modeli i konstrukcji Audi. Ściągnij wersję po angielsku lub niemiecku.
Przyszli i obecni klienci oraz wszyscy miłośnicy marki z Ingolstadt, mogą się z niego wiele dowiedzieć na temat historycznych pojazdów spod znaku czterech pierścieni, czy na temat przełomowych modeli, takich jak Audi V8.
Sześćdziesiąt lat temu, Auto Union GmbH (bo tak nazywał się wtedy koncern), rozpoczęło budowę zupełnie nowej fabryki samochodów w Ingolstadt. Powstał wtedy najnowocześniejszy na owe czasy zakład produkcji aut w Europie. Już rok później, z jego taśmy montażowej zjechało pierwsze DKW Junior.
Dziesięć lat później, w roku 1968, zespół konstruktorów z Ingolstadt przedstawił nowe Audi 100. Ten poprzednik Audi A6, przeniósł samochody produkowane przez Auto Union GmbH wprost do klasy wyższej. Audi 100 przetarło szlaki dla sukcesu współczesnego AUDI AG.
W roku 1988, czyli trzydzieści lat temu, cztery pierścienie wkroczyły do klasy pojazdów premium, pokazując Audi V8. Po dziesięciu latach, w sierpniu 1998, do salonów dealerskich Audi wjechał kolejny przełomowy model – Audi TT Coupé. Trzecia już generacja tego samochodu, cały czas fascynuje klientów.
Inne ważne rocznice, które Audi obchodzi w tym roku to: 150. rocznica urodzin Augusta Horcha; 80. rocznica stworzenia wyścigowego samochodu Auto Union Grand Prix typ D; 80. rocznica śmierci najsłynniejszego kierowcy czterech pierścieni Bernda Rosemeyera; 40. rocznica premiery modelu Audi 80 B2; 30. rocznica zbudowania Audi 200 TransAm; 25. rocznica stworzenia koncepcji Audi Space Frame (ASF); 25. rocznica uruchomienia fabryki Audi Hungaria Motor Kft.
Wydawnictwo w wersji niemieckiej pobrać można tutaj, natomiast w wersji angielskiej tutaj.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: