Airspeeder – pierwszy na świecie, elektryczny latający samochód wyścigowy
Poznajcie pierwszy na świecie w pełni działający, elektryczny latający samochód wyścigowy – Airspeeder Mk3.
Airspeeder Mk3 to pełnowymiarowy, zdalnie sterowany, elektryczny latający samochód wyścigowy (eVTOL). Został opracowany i wyprodukowany przez zespół złożony z czołowych firm z branż technologii lotniczej, motoryzacyjnej i sportów motorowych. Są to między innymi Mclaren, Babcock Aviation, Boeing, Jaguar Land Rover, Rolls-Royce i Brabham.
Samochód może lecieć z prędkością ponad 120 km/h.
https://www.youtube.com/watch?v=_l5MyOpKD38
Przeczytaj też: Latający samochód osiągnął prędkość startową 140 km/h!
Latający samochód będzie rywalizował w serii wyścigów zdalnie sterowanych śmigłowców, która ma stać się technicznym poligonem doświadczalnym i przyspieszyć rewolucję mobilności powietrznej. Seria wystartuje w 2022 roku.
Pierwsze wyścigi Mk3 dostarczą ważnych informacji na temat dynamiki pojazdu, osiągów, bezpieczeństwa i technologii układu napędowego, które będą podstawą ostatecznego rozwoju załogowego pojazdu Mk4 Airspeeder.
{{ image(34102) }}
Wyścigi odegrają też istotną rolę w przyspieszeniu pojawienia się technologii eVTOL, która może zrewolucjonizować mobilność ludzi w miastach, logistykę, a nawet zdalny transport medyczny:
Zarówno zdalnie pilotowany program Mk3, jak i załogowe latające samochody Airspeeder Mk4 zapewnią bezpieczne środowisko, w którym kluczowe innowacje w zakresie bezpieczeństwa, hałasu i akumulatorów będą mogły być udoskonalane i wprowadzane do szerszego rozwoju branży.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: