5 różnic między kobietami a mężczyznami przy wyborze samochodu
Powszechnie wiadomo, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Różnimy się pod wieloma względami. Inaczej również kupujemy samochody. Jakie jest 5 różnic, między kobietami a mężczyznami przy wyborze wymarzonego auta?
Według danych opublikowanych przez portal BuyaCar kobiety chętniej kupują samochody online (ale tylko takie do 40 tysięcy złotych) i zazwyczaj wydają 13,5 tysiąca złotych mniej niż mężczyźni. Analitycy portalu prognozują, że przyszły wzrost zakupów samochodów przez Internet będzie w dużym stopniu napędzany przez kobiety.
Kobiety wybierają szerszą gamę stylów karoserii niż mężczyźni.
Analitycy z BuyaCar zauważyli, że kobiety w wieku od 18 do 24 lat najczęściej kupują samochód online, a nie tradycyjną drogą u dealera, co stanowi prawie połowę całej sprzedaży w tej grupie wiekowej.
U mężczyzn, najczęściej pierwszym wybranym kolorem dla samochodu jest czarny, u kobiet – biały.
Kobiety lubią „budżetowe” zakupy online – aż 70,3% sprzedaży stanowią samochody w cenie 20-25 tysięcy złotych. Kobiety niezmiennie stanowią około 1/3 kupujących samochody kosztujące 125 tysięcy złotych i więcej.
Przeczytaj też: Kobiety a mężczyźni na drodze
Spostrzeżenia BuyaCar potwierdzają też istniejące od dawna przekonanie w branży motoryzacyjnej, że kobiety podchodzą do zakupu samochodu bardziej praktycznie niż mężczyźni, którym bardziej zależy na wizerunku wybranego przez siebie samochodu.
Kobiety mają również tendencję do wybierania mniejszych samochodów niż mężczyźni. Top 10 samochodów kupowanych przez kobiety to trzy samochody miejskie, cztery supermini, jeden średni hatchback, jeden mały crossover i jeden średni crossover. Natomiast u mężczyzn top 10 wygląda tak – trzy supermini, pięć średnich hatchbacków, jeden średni crossover i jeden średni sedan.
Przeczytaj też: Kobiety kupują małe, a mężczyźni sportowe auta?
Najnowsze
-
Gosia Rdest z kolejnym podium w tym roku!
Autodromo Nazionale di Monza docenia zazwyczaj tych kierowców, którzy nie boją się wysokich prędkości, podejmują próby wyprzedzania w nielicznych zakrętach i wykorzystują błędy popełnione przez rywali. To właśnie oni, najlepsi z najlepszych, mają szanse stanąć na podium na włoskiej ziemi. Gosia Rdest w ostatnim wyścigu sezonu dowiodła, że należy do tego grona, zajmując trzecią pozycję w klasie Challenger. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Ford Puma 2024 – test. Miejski crossover ze sportowymi korzeniami
-
La Squadra One Shoot – do takich samochodów wzdychają fani motoryzacji!
-
8 typowych błędów, jakie polscy kierowcy popełniają na rondach
Zostaw komentarz: