48. Rajd Świdnicki: Żółty golf znów na rajdowych trasach w akcji „Wyprzedzamy nowotwór”

Premiera żółtego Volkswagena Golfa oraz kolejna odsłona kampanii społecznej „Wyprzedzamy nowotwór”… to wszystko działo się w miniony weekend podczas Rajdu Świdnickiego. Zobaczcie zdjęcia!

48. Rajd Świdnicki – KRAUSE był okazją do pokazania światu efektu prac nad projektem „Żółty golf znów na rajdowych trasach. Jedziemy dla dzieci.” Załoga Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową po raz pierwszy zaprezentowała VW Golfa II GTi z silnikiem 1.8, zbudowanego zgodnie z homologacją z 1984 r. (z uzupełnieniem z 1988 r.) specjalnie do startów w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Malowanie auta nawiązuje do samochodu, którym na przełomie lat 80-tych i 90-tych jeździł słynny duet Andrzej Koper i Maciej Wisławski. 

48. Rajd Świdnicki: Żółty golf znów na rajdowych trasach w akcji

Żółty VW Golf jest częścią kampanii społecznej, organizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową. ”Wyprzedzamy nowotwór” to akcja edukacyjna, która łączy sport samochodowy z… onkologią dziecięcą. Tak, wbrew pozorom, są tu duże podobieństwa. Zarówno w rajdach, jak i w procesie diagnozowania chorób nowotworowych, liczy się czas i doskonałe przygotowanie. W obydwu przypadkach czas reakcji jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o sukcesie.

48. Rajd Świdnicki: Żółty golf znów na rajdowych trasach w akcji

Od 2018 roku symboliczną naklejkę akcji można zobaczyć podczas każdej rundy rajdowych mistrzostw Polski. Kampanię od samego początku wspiera Polski Związek Motorowy i zawodnicy Motul HRSMP. Tak też było podczas 48. Rajdu Świdnickiego – KRAUSE, kiedy to na odcinki specjalne wyruszyło 11 historycznych rajdówek z logo kampanii.

48. Rajd Świdnicki: Żółty golf znów na rajdowych trasach w akcji

Kampania ma przede wszystkim na celu zwrócenie uwagi rodziców i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej na fakt, że dzieci również chorują na nowotwór. Fundacja prowadzi działania edukacyjne, informuje jakie objawy powinny zaniepokoić rodziców i kiedy należy udać się do lekarza. Natomiast lekarzom pierwszego kontaktu i pediatrom oferuje bezpłatne szkolenia online, umieszczone na Medycznej Platformie Edukacyjnej.

Rozpoznanie choroby na jak najwcześniejszym etapie ma ogromne znaczenie dla powodzenia procesu leczenia. Czujność rodziców oraz wnikliwość i skrupulatność lekarzy pierwszego kontaktu są podłożem sukcesu w leczeniu chorób nowotworowych u dzieci. 

Objawy, które powinny zaniepokoić:

  • Ból przeszkadzający w codziennych czynnościach
  • Guzy i wybrzuszenia 
  • Ból kończyn 
  • Powiększenie obwodu brzucha
  • Ból głowy, wymioty
  • Gorączka
  • Osłabienie
  • Zaburzenia w oddawaniu moczu i stolca
  • Powiększone węzły chłonne
  • Przedłużające się infekcje, uporczywy kaszel, wysięk z ucha
  • Nietypowe zmiany skórne
  • Duże objawy po małym urazie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze