
Mercedes Klasy T debiutuje. Ma dużo wspólnego z Renault Kangoo i Citanem
Mercedes Klasy T oficjalnie debiutuje. Nowy model to wygodny i luksusowo wyposażony kombivan. Znamy jego silniki i wyposażenie.
Mercedes zaprezentował właśnie nową generację Klasy T. Luksusowy odpowiednik Citana jest oparty na Renault Kangoo, ale w jego wnętrzu znajdziemy dużo lepsze materiały wykończeniowe.
Mercedes Klasy T to jeszcze bardziej luksusowa i wykończona lepszymi materiałami odmiana modelu Citan Tourer. Nie zapominając jednak, że wspólną bazą do stworzenia tego modelu było Renault Kangoo. W przypadku nowego modelu założeniem niemieckiego producenta było zerwanie skojarzeń z samochodem dostawczym.
Mercedes Klasy T- dane techniczne
Samochód będzie dostępny w dwóch wariantach. Podstawowa wersja ma 4498 mm długości, 1859 mm szerokości oraz 1811 mm wysokości. Niebawem do oferty dołączy wariant z długim rozstawem osi, w którego wnętrzu pomieści się maksymalnie siedmiu pasażerów.
Auto jest wyposażone w drzwi przesuwne, które zapewniają wygodny dostęp do wnętrza poprzez otwór o szerokości 614 mm i wysokości 1059 mm. Na tylnej kanapie pomieszczą się trzy foteliki dziecięce. W razie potrzeby można ją złożyć, żeby stworzyć praktycznie płaską przestrzeń ładunkową.
Podstawowa wersja ma zamontowaną klapę bagażnika, ale opcjonalnie można zamówić dwusegmentowe drzwi tylne. Obie sekcje, podobnie jak w samochodzie dostawczym, można zablokować pod kątem 90 stopni i odchylić na bok pod kątem 180 stopni.
Mercedes Klasy T – wyposażenie
Lista wyposażenia standardowego Mercedesa Klasy obejmuje takie elementy, jak system informacyjno-rozrywkowy MBUX z 7-calowym ekranem dotykowym i integracją ze smartfonem, wielofunkcyjną kierownicę z przyciskami Touch Control, klimatyzację, system kluczyka bezprzewodowego, a także kolorowy wyświetlacz na desce rozdzielczej o przekątnej 5,5-cali. Do tego dochodzi oświetlenie wewnętrzne LED oraz oświetlenie ambiente w maksymalnie ośmiu kolorach (Style i Progressive Line), dostępne w zależności od wersji wyposażenia.
Zobacz: Mercedes-AMG SL 43 – czterocylindrowy silnik i potężna moc. Bazowe wydanie nikogo nie rozczaruje
Mercedes zadbał o to, żeby na pokładzie znalazło się sporo systemów-asystentów kierowcy: wspomaganie ruszania pod górę, asystent bocznego wiatru, system ostrzegania o zmęczeniu, aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań, aktywny asystent utrzymania pasa ruchu, asystent martwego pola i limitu prędkości.
Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy jest dostępny opcjonalnie i obejmuje następujące rozwiązania: system utrzymania odległości DISTRONIC i aktywnego asystenta układu kierowniczego. Za dopłata jest dostępny aktywny asystent parkowania z PARKTRONIC i kamerą cofania. Klienci mogą wybrać opcjonalne reflektory LED High Performance (standard dla linii Progressive Line).
Mercedes Klasy T – silniki
Pod maską Mercedesa Klasy T znajdziemy silnik jedną dwóch opcji: silnik benzynowy lub silnik wysokoprężny. Diesel ma 1461 cm3 pojemności, a jego maksymalna moc to 95 KM lub 116 KM. Jednostka benzynowa ma pojemność 1332 cm3, a do tego oferuje moc 102 KM i 131 KM.
Standardowo samochód jest wyposażony w mechaniczną skrzynię biegów. Mocniejsza wersja benzynowa i silnik wysokoprężny są dostępne z siedmiobiegową, dwusprzęgłową przekładnią DCT.
Mercedes Klasy T – ceny w Polsce
Polski importer już niebawem opublikuje cenniki i specyfikacje przeznaczone na nasz rynek. W Niemczech cennik Mercedesa Klasy startuje od kwoty minimum 30 tysięcy euro. Niewykluczone, że na naszym rynku pojawi się tańszy wariant.
Najnowsze
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
Volvo Cars Tech Hub w Krakowie obchodzi drugą rocznicę działalności. Firma chwali się, że to właśnie tam powstały kluczowe technologie dla nowego elektrycznego sedana ES90. Ale czy rzeczywiście polscy inżynierowie mieli tak duży wpływ na ten samochód? Przyjrzyjmy się faktom. -
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
-
Polskie warsztaty na skraju bankructwa? Długi sięgają 458 mln zł, a wiarygodność płatnicza spada
-
Elektryczny SUV – sprawdź model EX90 od szwedzkiej marki Volvo
Zostaw komentarz: