Mercedes-AMG GT Black Series ma problem z przewodami. Auta muszą trafić do serwisu
Mercedes-Benz ogłosił akcję przywoławczą dla modelu Mercedes-AMG GT Black Series. Na polskim rynku kampanią naprawczą objętych zostało siedem egzemplarzy.
Mercedes-Benz ogłosił akcję przywoławczą dla modelu Mercedes-AMG GT Black Series. Powodem skierowania samochodów do autoryzowanych stacji obsługi są problemy z wiązkami przewodów przednich czujników prędkości obrotowej kół.
Na polskim rynku kampanią naprawczą objętych zostało siedem egzemplarzy, które wyprodukowane zostały pomiędzy 10 października 2019 roku a 22 grudnia 2021 roku.
Jak wynika z oficjalnego komunikatu producenta, długość wspomnianych wiązek może nie być zgodna z wymaganiami, co przy pełnym skręcie kierownicy lub przy pełnym wysunięcie/wsunięciu zawieszenia może „powodować naprężenia rozciągające, a w konsekwencji uszkodzenie wiązki przewodów”. Nie jest wykluczone, że w związku z pogorszeniem działania systemów regulacji dynamiki jazdy może zwiększyć się ryzyko wypadku.
Właściciele objętych akcją naprawczą samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu bezpłatnej wymiany przednich czujników prędkości obrotowej.
Mercedes-AMG GT Black Series i najmocniejszy silnik stworzony dotychczas w Affalterbach
Mercedes-AMG GT Black Series to auto wybitnie sportowe, napędzane 4-litrowym V8 Bi-turbo i ważące 1615 kg. To najmocniejszy silnik V8 stworzony dotychczas w Affalterbach. Silnik generuje tu 730 KM i 800 Nm, co pozwala na osiągnięcie „setki” w zaledwie 3.2 sekundy – a to o ponad pół sekundy szybciej od AMG GT. Natomiast 200 km/h osiąga w niecałe… 9 sekund! Całość przekazywana jest na tylne koła dzięki 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej AMG.
Umieszczona na samym szczycie hierarchii AMG, GT Black Series pojawiła się w salonach na początku 2021 roku z ceną bazową 1 205 374 złotych.
Najnowsze
-
MOTORYZACYJNE MUZEA NA TRASACH SLOW ROAD
Samochody są dla wielu z nas nieodłącznym towarzyszem zarówno weekendowych eskapad, jak i wakacyjnych podróży. Zapewniają mobilność, a także niezależność w bliższym i dalszym podróżowaniu. Późną jesienią, gdy zmienna aura jest wyzwaniem dla planowania pieszych wędrówek, zachęcamy do odwiedzenia miejsc, gdzie pasja do klasycznej motoryzacji przybrała fascynującą formę niezwykłych, muzealnych ekspozycji. -
Elektryczny SUV Cadillac Vistiq wjedzie do salonów w 2025 roku
-
Alfa Romeo Junior jednym z finalistów konkursu „Car of the Year”
-
Kia EV3 w gronie finalistów konkursu Car of the Year 2025
-
Europejska premiera BYD Sealion 7
Zostaw komentarz: