
Volkswagen Golf – rozpoznawanie głosu nie zawsze działało dobrze. Producent w końcu wysłuchał próśb klientów i zrobił aktualizację
Do tej pory system rozpoznawania mowy od Volkswagena bardzo mocno odstawał od np. znanego MBUX Mercedesa. Klienci często skarżyli się, że system nie zawsze dobrze odczytuje komendy. Producent postanowił nad tym popracować. Wiemy, co ma się zmienić!
Nasze doświadczenia z działaniem systemu rozpoznawania mowy np. w ID.3 czy ID.4 to ok. 50% szans, ze system nas zrozumie. Większość wydawanych przez nas komend, na których zależało producentowi, aby obsługa była funkcjonalna, pozostawała niezrozumiała dla komputera.
Teraz producent chwali się, że system ma czterokrotnie szybciej reagować na komendy kierowcy. Tym samym Volskwagen chce się zbliżyć w kwestii systemów głosowych do samochodów z półki premium.
Sterowanie głosowe i nawigacja mają być dostępne znacznie szybciej niż do tej pory. To samo dotyczyć ma również korzystania z map nawigacji i przewijania list.
Volkswagen uważa, że największą zmianą jest system kontroli głosowej: podobno teraz wystarczy powiedzieć „Cześć Volkswagen”, by ją uruchomić. System ma zrozumieć także inne komendy, np. „jest mi zimno” albo „gdzie znajdę włoską restaurację w Warszawie?”.
Modernizacja objęła także korzystanie z ekranu dotykowego. Teraz, gdy palec użytkownika znajdzie się w odległości kilku centymetrów od ekranu, przyciski wokół włącznika świateł awaryjnych mają zostać zablokowane. Jak czytamy w komunikacie prasowym ulepszono także modułowy system MIB3. y lepiej odpowiadało potrzebom, a wśród efektów jest zwiększenie wydajności programów i funkcji. Zastosowano czterordzeniowy procesor główny i zmodyfikowaną kartę graficzną, a za dźwięk odpowiada dodatkowy, cyfrowy procesor.
W 2022 roku zoptymalizowane oprogramowanie będzie można instalować w już dostarczonych pojazdach. Volkswagen od początku przyszłego roku będzie
Czy to oznacza, że Golf zmieni się w inteligentnego rozmówcę? Zobaczymy w przyszłości i chętnie podzielimy się z wami tą wiedzą w trakcie testowania modelu.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: