
Właściciele elektryków załadowali do swoich aut łącznie 320 MWh w lipcu na stacjach GreenWay Polska
GreenWay porównał dane z pierwszych siedmiu miesięcy 2021 z analogicznym okresem roku 2020. Spółka zarejestrowała m.in. podwojenie liczby kierowców zarejestrowanych w swojej sieci ładowania oraz trzy razy więcej „zatankowanej” przez nich energii.
W tym roku, w okresie od stycznia do lipca elektromobilni kierowcy pobrali z ładowarek GreenWay’a ponad 1,2 GWh energii – o ponad 200% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Energia dostarczona w tym czasie z sieci GreenWay pozwoliła na przejechanie ponad 6 mln km. Przejechanie takiego dystansu samochodem o napędzie konwencjonalnym wymagałoby spalenia aż 500 tys. litrów benzyny.
W tym roku lipiec był rekordowy dla GreenWay. Tylko w tym jednym miesiącu klienci firmy pobrali 320 MWh energii, a liczba zrealizowanych sesji ładowania wyniosła 20 tys. Dane te oznaczają ponad 250% wzrost w stosunku do lipca 2020.
– Rekordowy poziom wykorzystania naszych ładowarek jest w naszej ocenie echem dużego wzrostu liczby rejestracji samochodów elektrycznych. – komentuje Rafał Czyżewski, Prezes Zarządu GreenWay Polska. – Pokazuje on także, że pojazdy te pełnią już z powodzeniem rolę samochodów rodzinnych, którymi możemy się udać na wakacje, największe wzrosty widzimy bowiem w miesiącach letnich.
Większe zainteresowanie wykorzystywaniem aut elektrycznych w podróży widać także w średniej ilości energii pobieranej miesięcznie przez statystycznego klienta GreenWay – w ciągu roku wzrosła ona o blisko 40%.
Elektromobilna lawina
W sieci GreenWay w Polsce i Słowacji jest już zarejestrowanych blisko 15 tysięcy kierowców. Dla porównania, w lipcu 2020 roku było ich niewiele ponad 6 tysięcy. A tempo przyrostu liczby nowych klientów wciąż idzie w górę: w okresie od początku roku do lipca, zarejestrowało się ich w sieci GreenWay ponad 2 razy więcej, niż w tym samym okresie roku ubiegłego.
– Na ulicach widać coraz więcej aut z zielonymi tablicami i to w oczywisty sposób przekłada się na rekordy w GreenWay – tłumaczy Rafał Czyżewski – Prezes Zarządu GreenWay Polska – Ale nie pozyskalibyśmy tylu nowych klientów bez ciągłej rozbudowy sieci, skutecznych działań promocyjnych i sprawdzonego modelu współpracy z biznesem, który coraz chętniej bierze udział w rozwijaniu elektromobilności.
Ładowarki-rekordzistki
Najczęściej wykorzystywanymi przez kierowców ładowarkami są właśnie urządzenia zlokalizowane tam, gdzie GreenWay współpracuje z biznesem: na parkingach galerii handlowych i kompleksów biurowych, czy przy siedzibach dużych firm.
Do najpopularniejszych stacji ładowania w Polsce należą: ładowarka przy biurowcu Elektrownia Powiśle w Warszawie oraz ładowarki przy warszawskich centrach handlowych: Galerii Mokotów, Wola Park i Atrium Reduta. Ulubione przez kierowców stacje ładowania GreenWay poza Warszawą znajdują się natomiast w Gorzowie Wielkopolskim przy Terminalu BP, przy Dyskoncie Paliwowym w Kątach Wrocławskich i przy autostradzie A2, na parkingu hotelu Portofino w Lućmierzu.
GreenWay Polska jest częścią międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Jest to najintensywniej rozwijająca się sieć ładowania samochodów elektrycznych w środkowym regionie Europy. Firma istnieje od 2011 r. (w Polsce od 2016 r.)
i stawia sobie za cel upowszechnienie pojazdów elektrycznych, by Europa Środkowai Wschodnia stała się czystsza, zdrowsza oraz mniej uzależniona od ropy naftowej. Obecnie w sieci GreenWay znajduje się ponad 413 publicznych stacji ładowania, z czego w Polsce 295. Są to w znacznej większości stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.
Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?